Feiten en mededelingen H<W met wie u samen reist), wilt u deze dan via e-mail met uw naam, adres en telefoon nummer doorgeven aan Anja van der Most, jnmst2012@gmail.com. Uw overschrijving dient uiterlijk 20 augus tus 2016 binnen te zijn en geldt dan als in schrijving. Dit geschiedt in volgorde van binnenkomst. Deelnemers ontvangen van tevoren een schrijven met hun opstap plaats. Bij annulering uwerzijds na 10 sep tember kan slechts een gedeelte van de deelnamekosten worden geretourneerd, tenzij er een wachtlijst bestaat. De activiteitencommissie, Tineke Kodde (tel. 0118-603589) Anja van der Most (tel. 0118-611552) Addy Simonse (tel. 0118-611533) Sporen van Oscar Verpoorten In de jaren dertig reisde de Vlaamse schil der Oscar Verpoorten (1895-1948) samen met een vriend op diens zeilboot van Ant werpen naar onder andere Willemstad. Hij moet op verschillende locaties schilderijen hebben gemaakt. Thomas Helmer probeert momenteel de reis van Oscar te reconstru eren en uit te zoeken waar Oscar heeft ge schilderd. Tot nog toe heeft Thomas vier werken weten te plaatsen, en wel in en om Willemstad. Oscar heeft onderweg ook werken verkocht, waarvan eentje in Wil lemstad. Om met een zeilboot van Antwer pen naar Willemstad te kunnen varen zullen Oscar en zijn vriend door de sluizen en het Kanaal door Zuid-Beveland zijn ge varen, maar mogelijk ook via het Kanaal door Walcheren. Het is dan ook heel goed mogelijk dat Oscar ook op Walcheren heeft geschilderd en er zelfs werken heeft ver kocht. Thomas vermoedt dat er schilderijen van Veere moeten bestaan van de hand van Oscar Verpoorten. Wie informatie heeft, wordt verzocht con- tact op te nemen met Thomas Helmer, tel +32 4 7879 8887, info@oscarverpoorten. com. Zie ook www.oscarverpoorten.com. Kijken in kerken en synagoge Deze zomer is er weer, zoals gebruikelijk, het Lange Jan Project Middelburg, een project dat ressorteert onder de Raad van Kerken van Middelburg. Ook dit jaar is het weer mogelijk, als onder

de Wete | 2017 | | pagina 57