Walcheren van de kaart 26 De laan van Walcheren Straatnaam Niet alleen Walcherse plaatsnamen, maar ook de naam Walcheren zelf komt buiten onze landsgrenzen voor. Op oude kaarten staan enkele voorbeelden. In de zeven tiende eeuw werden een eiland aan de kust van de deelstaat Pernambuco in Bra zilië en een eiland bij de stad Negombo in Sri Lanka Walcheren genoemd. Het be kendste voorbeeld is het Caribische eiland Tobago dat ooit Nieuw-Walcheren heette. Het drietal, waarover ik al eerder schreef in deze rubriek, heeft zijn Zeeuwse naam achter zich gelaten, want de eilanden heb ben al lang weer inheemse namen. Er zijn in Nederland straatnamen waarin de naam Walcheren gebruikt wordt. Op inter net is een opsomming snel gevonden. Zowel in Eindhoven als in Son is er de Walcherenlaan, in Alkmaar, Amsterdam- Noord, Bergen op Zoom, Duiven en Hee renveen vinden we de Walcherenstraat. Rotterdam en Den Haag kennen de Wal- Plattegrond van Amstelveen. www.michelin.nl) chersestraat en Marknesse in de Noord oostpolder heeft de Walcherselaan. Verder is er het Pad van Walcheren in Schalkwijk, een dorpje dat deel uitmaakt van de ge meente Haarlem. Een straatnaam met enkel het woord Walcheren treffen we aan in Utrecht en Lelystad en de Laan Walche ren is in Amstelveen. De laatstgenoemde straatnaam is het meest interessant, want tijdens het onder zoek naar deze laan kwamen verrassende links naar Walcheren aan het licht. De laan kan namelijk worden gekoppeld aan twee opmerkelijke Walchenaren, namelijk Wol- fert VI van Borsele, heer van Veere, en de Serooskerkse tuin- en landschapsarchitect Christiaan Pieter Broerse. Nieuwer-Amstel Rond 1630 werd in de Middelpolder een lange weg dwars door de polder aange legd. De Middelpolder is een van de pol ders die bij de kern van het oorspronkelijke dorp Amstelveen lag. De weg kwam aan de oostzijde uit op de rivierdijk van de Am- stel en aan de westzijde op de dijk van de Walcheren .senburQ Bijdorp Amstelveen

de Wete | 2017 | | pagina 28