Reacties hele gemeente had achtergelaten en in dat jaar met pensioen ging. Het verhaal van Broerse is feitelijk het ver haal van een eenvoudige Walcherse schil- derszoon die onder de rook van Amster dam uitgroeide tot een invloedrijk tuinarchi tect, die zijn sporen zowel in Amstelveen als op zijn geboorte-eiland Walcheren tot op heden zichtbaar naliet. Jaco Simons Bronnen - Peter Fraanje,Herbeplanter van Walcheren', in: De Wete, 2008, nr. 2. - Gemeente Nieuwer-Amstel (Amstelveen), Dienst Gemeentewerken (bewaarplaats Alk maar), inv.nrs. 80-83. - Gemeente Amstelveen, Secretarie (bewaar plaats Alkmaar), inv.nr. 4338. Tekening uit 1926 van architect Tersteeg. - www.amstelveenweb.nl. - www.hkwalcheren.nl. Hitier op de omslag van De Wete Dat was even schrikken. Op de voorkant van de omslag van De Wete nr. 3 van juli jl. drukten wij een uitvergrote postzegel af die de Duitsers gebruikten tijdens de Tweede Wereldoorlog. Het was een helder plaatje dat goed kleurde tegen de lichtblauwe ach tergrond van ons blad. De beeldredacteur had een paar postzegels uit die periode opgediept, de keus was al snel op deze zachtrode gevallen en wij waren in onze nopjes met opnieuw zo'n sprekend voor plat. Maar al snel nadat de juli-Wete was ver schenen kwamen er telefoontjes en mail- tjes binnen bij het redactiesecretariaat: of wij wel wisten dat Adolf Hitler op de voor kant van ons blad prijkte. De heer M.E.M. Hermsen uit Arnemuiden wijdde er een echte brief aan. "Het is opvallend hoe de kleine, onderin in het ledikantje, lijkt op Adolf Hitler", schreef hij, "plus het feit dat de initialen van de Führer op de zijkant van het ledikantje staan." Tja, het kon eigenlijk niet missen. Het baby'tje is 'gezegend' met Detail postzegel Deutsches Reich, (ebay.com) de bekende donkere spuuglok, het mondje lijkt wel erg veel op een snorretje en de ini tialen AH staan er heel duidelijk bij. De redactie was er zelf ook een beetje ver baasd over. Het bewijst maar weer eens hoe ver de verering van de Führer ging. Dachten we. Jules Braat, de auteur van het artikel 'Ein Brief aus der Heimat' in de zelfde Wete, keek ervan op toen wij hem vroegen of hij de kleine Hitler had herkend. De gelijkenis is inderdaad frappant, er kende hij, maar hij hielp ons meteen uit de F. LORBER

de Wete | 2017 | | pagina 32