Laat het De Wete weten droom. Op een website met postzegels van de Deutsche Reichspost staat in de jaar gang 1943 namelijk vermeld: "Sondermar- ken, 10 Jahre Winterhilfswerk 12+ 38 Pf., Mutter mit vier Kindern. Entwurf: Werner und Maria von Axster-Heudtlass." De initia len AH zijn dus die van de ontwerpers van de zegel. Maar toch... Waarom gebruikten Werner en Maria de initialen van hun Führer? Ze hadden de let ters immers ook gewoon kunnen verwisse len of de initialen kunnen uitbreiden. Na wat googelen ontdekten we dat de naam F. Lorber, rechts onderaan op de zegel, staat voor degene die de houtsnede heeft ge maakt. Hij of zij staat er dus buiten. Ont werper R.D.E. Oxenaar van de fameuze Nederlandse guldenbiljetten, die onlangs overleed, verstopte persoonlijke bood schappen in zijn werk die slechts bij sterke uitvergroting zichtbaar waren. Zouden Duitse ontwerpers in de oorlogsjaren ook zoiets kunnen hebben gedaan? Het zal destijds weinigen zijn opgevallen; alleen filatelisten hanteerden de loep. Wij blijven het een intrigerende kwestie vinden. Het artikel 'Ein Brief aus der Heimat' heeft overigens belangstelling gewekt bij de re dactie van het tijdschrift De Filatelie. Wel licht krijgt deze postzegelkwestie nog een staartje. Villa Roozenburg De villa Roozenburg aan de Segeersweg in Middelburg, die van december 1940 tot eind oktober 1944 werd gehuurd door de Deutsche Dienstpost N ieder lande (DDPN), kreeg na de bevrijding al snel nieuwe be woners. De heer Wattel uit Vlissingen belde het redactiesecretariaat van De Wete, naar aanleiding van het artikel van Jules Braat, met de mededeling dat hij er toen met zijn ouders introk. Ook de families Boogaard, Van Sluijs en Adriaanse vonden er onderdak. In 1948 werd het pand ver kocht aan ene Neve, die er een pension in begon. Later heeft de Provinciale Biblio theek er ook nog een aantal jaren in ge huisd. In de jaren zeventig kwam de voormalige buitenplaats in het bezit van de Woningbouwvereniging Middelburg, die het renoveerde en opsplitste in vier huurappar- tementen. Roozenburg, gebouwd in 1802, is nog altijd eigendom van de woningcor poratie. Vreeburger kippen Bij het artikel 'De kip van de toekomst' van Roosanne Goudbeek in De Wete nr. 3 van juli jl. staat op pagina 10 een foto van een Walchers echtpaar dat poseert bij een ren met Vreeburger kippen. Volgens de auteur zou het kunnen gaan om het echtpaar Jo hannes Francies van de Bergen en Janne van Tigchelen die toen allebei in dienst waren van de Middelburgse firma K. Meer- tens Jr. Maar helemaal zeker is dat niet. Het zou aardig zijn als iemand deze men sen nog herkent, bijvoorbeeld aan de hand van foto's in familiealbums. Het redactiese cretariaat ziet uw tips graag binnenkomen.

de Wete | 2017 | | pagina 33