Bijeenkomsten HKW bijschrift luidt, maar op de hoek van de Seisweg en de Seissingel. Want, zo schrijft hij, "de verhuiswagen van De Klerk staat bij de automobielhandel van P.A. Pieters. Aan de gevel van dat pand zien we de bekende klok, die evenals de bebouwing jaren gele den al is verdwenen." Impersant een peilraaisteen De Heemkundige Kring Walcheren werd opgericht in 1971 en De Wete beleeft nu zijn 46ste jaargang. In ons blad zijn in al die jaren talloze onderwerpen behandeld. Sommige daarvan komen regelmatig terug in onze kolommen. Toen wij twee jaar ge leden de nieuwe rubriek 'Impersant' lan ceerden op de achterkant van de omslag van De Wete, wisten we dat de kans op herhaling groot was. Zo'n geval heeft zich nu voorgedaan. De Impersant-foto van het julinummer toont namelijk een zogeheten peilraaisteen in de zeewering van Boule vard De Ruyter in Vlissingen, en over deze stenen is al twee keer eerder in De Wete een artikel verschenen. Oud-hoofdredacteur Leo Hollestelle liet ons weten dat in De Wete van oktober 2004 (33ste jaargang, nr. 4, pag. 45-49) een arti kel stond met de titel 'Boulevardstenen. Speurtocht naar oude peilraaistenen in de Vlissingse zeewering' van de hand van Ruud Dijkstra. En een kwarteeuw eerder, in De Wete van april 1979 (8ste jaargang, nr. 2, pag. 18), bracht A.H. van Dijk in zijn rubriek 'Dijkje' de stenen ook al onder de aandacht. Beide artikelen zijn terug te lezen via de website van de HKW, zie de rubriek 'Feiten en mededelingen' in dit nummer. Peilraaistenen, ook wel achterraaien ge noemd, werden tot het eind van de jaren zestig in de vorige eeuw gebruikt voor dieptepeilingen om de voorvoet van de zeewering, de boulevard dus, te bewaken. Er zouden nog elf peilraaistenen aanwezig zijn, maar er zijn er meer geweest. Stadswandeling Middelburg Middelburg viert dit jaar dat het achthon derd jaar geleden stadsrechten kreeg en daarom had de Activiteitencommissie van de Heemkundige Kring Walcheren er op 5 juli een stadswandeling georganiseerd. Ongeveer 45 personen waren naar de Wandelkerk gekomen om daar eerst de in wendige mens te versterken met koffie of thee. Vervolgens werd de groep verdeeld over de gidsen Elsbeth Kuzee en Ed de Graaf. Beiden hadden een eigen route. Omdat ik bij Ed de Graaf was ingedeeld zal het verslag over diens rondleiding gaan. Ed had de rondleiding toegespitst op de Middelburgse Commercie Compagnie (MCC), de driehoekshandel van de MCC en de grootaandeelhouder van deze com pagnie, Jan de Munck, die tevens stadsar chitect van Middelburg was.

de Wete | 2017 | | pagina 39