Feiten en mededelingen webredacteur Gezocht voor de website van de HKW De Heemkundige Kring Walcheren is opgericht in 1971, met thans ca. 2.300 leden, en heeft als doel de kennis van Walcheren en zijn bewoners te bevorderen. Sinds enkele jaren heeft de HKW naast het kwartaaltijdschrift De Wete ook een web site. Hierop staan de activiteiten van de HKW, de inhoudsopgave van De Wete en meer. Zie http://www.hkwalcheren.nl/home.html. Door de drukke werkzaamheden van de webmasters Leo Hollestelle en Sjoerd de Nooijer en die van de redactie van De Wete is het niet makkelijk om de inhoud van de site regelmatig te vernieuwen. Hiervoor zoekt het bestuur van de HKW een webredac teur. De rol van webredacteur is vergelijkbaar met die van redacteur, met dit verschil dat een webredacteur zich uitsluitend bezighoudt met online teksten. De webredacteur is verantwoordelijk voor het redactiewerk op de website. Daarnaast selecteert de web- bredacteur de artikelen uit De Wete die op de website worden getoond en zorgt hij/zij voor het actueel houden van de inhoudsopgaven en de trefwoorden. Daarnaast wordt van deze persoon verwacht dat hij/zij zelf content levert en de website up-to-date houdt en verjongt. Hij/zij woont redactievergaderingen bij en staat in contact met een eerder daartoe aangewezen bestuurslid. Momenteel wordt de website mede beheerd door dit bestuurslid maar het behoort tot de mogelijkheden dat de webredacteur ook (mede-)webbeheerder (webmaster) wordt. Een uitbreiding naar beheer van het HKW-Facebookaccount is ook mogelijk. Het betreft een onbetaalde vrijwilligersfunctie. Verwachte tijdsbeslag: ca. 1 uur per week. Voor meer informatie: redactiedewete@hkwalcheren.nl. Aanmeldingen: secretariaat HKW, info@hkwalcheren.nl. Zoeken in alle Wetes Een artikel in een oude Wete nog eens na lezen? Zoeken naar een artikel over een bepaalde boerderij? Zoeken welke artike len in De Wete zijn geschreven over het spel Slabberjan? Turven hoe vaak het woord 'ringrijden' voorkomt in alle Wetes? Via de website Tijdschriftenbank Zeeland van ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland (ZB) is dat mogelijk. De ZB heeft de afgelopen jaren Zeeuwse kranten en tijdschriften uit zijn collectie ge digitaliseerd. Deze digitalisering is uitge voerd met de zogeheten OCR-techniek. Met deze techniek zijn niet alleen kranten en tijdschriften via internet te bekijken, maar kan er ook op alle woorden worden gezocht. Het bestuur van de Heemkundige Kring Walcheren heeft enkele jaren gele den de ZB toestemming gegeven om ook alle jaargangen van De Wete te digitalise ren en te publiceren via de Tijdschriften-

de Wete | 2017 | | pagina 44