Nieuwe leden 45 opgegeven door: C. Leijnse-de Klerk, Middelburg A. Simonse, Westkapelle A. Priemis, Middelburg A.L. Reijnhout, Middelburg J. de Buck, Oostkapelle A.C. Boertjes, Goes H. de Vries, Burgh-Haamstede J. Hugense, Nisse F. Klep, Oost-Souburg J. Vos, Bant R. Kerkhove via e-mail via de website via de website L. Faase via e-mail via de website via de website M.P. de Pagter-Kuiper (cadeau) T. Francke-Vos Aantal (betalende) leden per 1 september 2017: 2.268. medewerkers. De werkgroep heeft de ver- zeeuwsing van de verhalen uit het bijbel boek Genesis over de aartsvaders Aoberam, Izaken Jakob uitgebracht in kleine kleurige bundeltjes. Het nieuwste deeltje met de verhalen over Jozef is op 11 juni 2017 in een oecumeni sche bieeênkomst in 't Kerkje van Ellesdiek gepresenteerd. Daarna wil de werkgroep het eerste deel van Genesis, over de schepping, de toren van Babel en over Noach ook in het Walchers vertalen en in een bundeltje uitbrengen. Zin om mee te doen? Spreek je de streek taal van Walcheren en wil je meewerken om de bijbelverhalen dicht bij dialectspre kers te brengen? Neem dan contact op met Corry Verburg, c.verburg@zeelandnet. nl, tel. 0113-216321. Meer informatie: web site Kerkje van Ellesdiek (Ellewoutsdijk), klik op bijbelvertalingen. Stadsoorkonde Arnemuiden Een bijzondere aanwinst voor het Museum Arnemuiden is een prachtige replica van de stadsrechtenoorkonde uit 1574. Bijzon der is dat deze bezegelde akte voorkomt op het zestiende-eeuwse schilderij van Wil lem van Oranje dat in het Museum Arne muiden hangt. Het museum is dit jaar nog tot en met 1 november geopend op woens dag- en zaterdagmiddag. Jacob Cats In 2018 is het vierhonderd jaar geleden dat Jacob Cats debuteerde als dichter. Deze vermaarde dichter had zijn buitenhuis in Grijpskerke. Een groep enthousiastelingen uit Walcheren, Schouwen-Duiveland en Dordrecht zoekt mogelijkheden om volgend jaar Cats nader te belichten. Wilt u op de hoogte blijven van dit initiatief, dan kunt u een bericht sturen naar het redactiesecre tariaat van De Wete. Wij zorgen ervoor dat uw bericht bij de Cats-werkgroep in oprich ting terechtkomt.

de Wete | 2017 | | pagina 47