VISMARKT 14 DAMPLEIN DAM NOORDZIJDE Verdwenen straatnamen Ook was de gemeente Middelburg (geluk kig) nogal rekkelijk waar het gaat om het wegwerken van niet meer bestaande straatnamen. Zo mochten op het Damplein Dam Zuidzijde en Dam Noordzijde blijven bestaan. Dit wegmoffelen gebeurde niet alleen vanwege nieuwe spellingvoorschriften maar ook wanneer straten een andere naam kregen. Voorbeelden daarvan zijn de Sint Jorisstraat, de Seislaagte en de Visch- marktstraat. tentoongesteld. "Scheppende kunst die aansluit bij het hedendaagse kunstdis cours", volgens Hans Overvliet en Willy van Houtum, de twee drijvende krachten achter Caesuur. Vanaf 1999 is Caesuur gevestigd aan de Lange Noordstraat in Middelburg. In samenwerking met Ruimte Caesuur ontstond het initiatief om, nu de gemeente Middelburg het niet deed, de 'verscholen' monumentale bordjes tevoorschijn te halen, te eren. Er werd een nieuw woord bedacht voor die hersteloperatie: monu menteren. Op de site van Caesuur is een fraai digitaal fotoalbum door te bladeren over dat monumenteren.2 Het monumenteren leverde de volgende resultaten op. 1 Vismarkt De huidige huurder van het pand 't Schaekbordt op de hoek van de Vismarkt en de Turfkaai reageerde enthou siast toen hem op een verscholen bordje in zijn gevel gewezen werd. We leverden Overgeschilderd Sommige bordjes bleken maar moeilijk te ontdekken omdat ze in dezelfde kleur als de gevel geverfd waren en, met uitzonde ring van dat op de Seislaagte, ook nog eens verstopt zaten achter een metalen bordje: Sint Antheunisstraat, Vismarkt én Domburgs Schuitvlot. Monumenteren In Ruimte Caesuur wordt sinds 1995 actuele, hedendaagse kunst gemaakt en/of Eén letter tevoorschijn gekrabd. hem het bewijs door één letter tevoorschijn te krabben. Hij gaf toen toestemming om het stenen straatnaambordje dat onder de verflaag schuilging, weer aan het licht te brengen. Op de hierbij afgedrukte foto is te zien wat er tevoorschijn zou komen. Begin juli 2017 is de Vischmarktstraat, een uit Middelburg verdwenen straat, aan de stad teruggegeven. Het metalen bordje Vismarkt bleek overi gens nogal liefdeloos op het stenen bordje

de Wete | 2018 | | pagina 16