18 VLASMMÜKT Hofplein maar groter. De Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed liet desgevraagd weten zich niet (meer) uit te spreken over de vraag of beeldbepalende elementen al dan niet aan het zicht mogen worden onttrokken: "Dat hebben we ge mandateerd aan de gemeente." Mogelijk verdwijnt de huiver wanneer Middelburg de stenen straatnaambordjes een be schermde status geeft. 6 Markt Op de gevel van café Bommel aan de Markt werd ook een gebakken straat naambordje aan het oog onttrokken. Daar bleek een bordje Vlasmarkt achter ver stopt te zitten (met, voor wie goed kijkt, de naam van de fabrikant en een jaartal). De uitbater gaf toestemming dat bordje 'Vlasmarkt' terug in het straatbeeld te bren gen en daarboven het bordje 'Markt' terug te hangen. Dat bracht Hans Overvliet van Ruimte Caesuur ertoe een oude ansicht kaart met "Groeten uit Middelburg" op te vrolijken. Het pand van café Bommel staat dus officieel aan de Markt, terwijl het dui delijk ooit het eerste pand in de Vlasmarkt moet zijn geweest. Varia Een geval apart vormt het bordje Lange Noordstraat in de zijgevel van het stad- Domburgsch Schuitvlot 1 Oude spelling gehandhaafd Domburgs Schuitvlot 1 Achter bordje 'Domburgsch Schuitvlot' en een laag verf Dwarsstraat 2 Eigenhaardstraat 2 Ganzengang 1 Ernstig beschadigd Gistpoort 1 Gravenstraat 1 Havenstraat 1 Heerengracht 1 Oude spelling gehandhaafd. Verderop metalen bordje 'Herengracht' Heerenstraat 1 Achter metalen bordje 'Herenstraat' Helm 1 1 Hoogstraat 2 Kinderdijk 1 Klein Vlaanderen 1 Kleine Heerenstraat 1 Oude spelling gehandhaafd Kleine Werfstraat 1 In bezit van de gemeente Middelburg Koepoortstraat 1 Koningstraat 1 In gevel met "Eerste steen gelegd op 24-09-1936". Is dus hergebruikt

de Wete | 2018 | | pagina 20