LANGE NOORDSTRAAT POSTKANTOOR Goed zicht op een aantal bordjes wordt Kousteenschedijk Lambrechtstraat Latijnsche Schoolstraat Londensche Kaai WWWW huis. Toen het postkantoor werd opgehe ven vond iemand (wie, o wie?) het nodig om dat woord en een deel van de prachtige pijl met blauw plakband onzichtbaar te maken. Het bleek een koud kunstje om dat plak band weer te verwijderen. Meteen dat bordje maar even afgesopt. De prachtige (indianen)pijl danken we trouwens aan de suggestie van de firma Gillet in een brief aan de gemeente Middelburg. een enkele keer helaas belemmerd door 'toeters en bellen'. Kleine Werfstraat En dan, als je denkt dat je nu toch alle bordjes wel hebt, duikt er heel onverwacht nóg een bordje op. Ergens tussen 1970 en 1975 maakte een brand het woonhuis op de hoek van het Arnemuidsvoetpad en de Kleine Werfstraat onbewoonbaar. De ge meente verwierf het pand en verkocht het door aan Johan Dekker, een toen nog jonge man met een groot hart en gouden handen. Johan sloopte de ruïne maar spaarde het gebakken straatnaambordje Kleine Werfstraat. Aan de metselaars die hem hielpen op die plek een nieuw huis te bouwen, vroeg hij een vakje in de gevel uit te sparen voor het straatnaambordje, zodat het net als elders in de stad vlak in de ge- Koorkerkhof 1 Korendijk 1 Korte Geere 1 Korte Noordstraat 1 1 Ging schuil achter metalen bordje met nieuwe spelling. Op 10 juli 2017 met instemming eigenaar metalen bordje eronder gezet Krommeweele 1 Kuiperspoort 2 Een van de bordjes met de naam Gillet en jaartal 1885 2 Lange Noordstraat 1 Deel pijl en woord Postkantoorwerden met blauw plakband deels onzichtbaar gemaakt. In september 2017 in oude luister hersteld Langeviele 3 1 Achter metalen bordje met nieuwe spelling 1 Oude spelling gehandhaafd Loskade 1 Maisbaai 1 Markt 2 Erachter zit het bordje 'Vlasmarkt' (forse barst). In augustus 2017 in oude luister hersteld. Bordje Markterboven op gevel aangebracht Molenberg 2 Molstraat 2 Een van de bordjes met de naam Gillet en jaartal 1885

de Wete | 2018 | | pagina 21