21 Totaal trouwens weleens juridische problemen kunnen opleveren. Calculerende burgers kunnen volgens hem aan een parkeerbon ontsnappen door een gang naar de rechter wanneer de verbalisant het plaats delict verkeerd heeft genoteerd. Ten slotte Van de oorspronkelijke 250 (of 249) bordjes, zijn er na inventarisatie dus nog ruim honderd over (zie bijgaand overzicht). Waarschijnlijk gaan er nog wel een paar stenen exemplaren schuil achter metalen geëmailleerde bordjes. Dus, oplettende lezer, kijk uit naar die bijzondere stenen straatnaambordjes. Elke nieuwe vondst wordt beloond met een flesje zelfgebrouwen bier. Toch zal meer dan de helft van de bordjes in mei 1940 door oorlogshandelingen Simpelhuisstraat 1 Singelstraat 1 Bovenrand verdwenen Sint Antheunisstraat 1 Overgeschilderd in kleur gevel. Eronder wellicht 'Sint Jorisstraat' Spanjaardstraat 1 Spuistraat 1 Met jaartal 1887 St. Jansgang 1 Herplaatst in nieuwe gevelmuur St. Janstraat 2 Een van de bordjes gaat schuil achter metalen bordje Stadsschuur 2 Turfkaai 1 Varkensmarkt 1 Vischmarkt 1 Achter geëmailleerd bordje Vischmarktstraat 1 Overgeschilderd in kleur gevel. Ging schuil achter metalen bordje met 'Vismarkt'. Ernstig beschadigd. In juli 2017 bordje en straatnaam aan de stad teruggegeven Vlasmarkt 2 Vlissingschestraat 1 Oude spelling gehandhaafd Wagenaarstraat 1 Zusterstraat 1 113 Wethouder Aulbeits neemt het oude bordje 'Kleine Werfstraat' in ontvangst. Naast hem Johan Dekker, die het bordje jarenlang bewaar de, 9 september 2017. (foto Hans Overvliet)

de Wete | 2018 | | pagina 23