42 Waar dat "vrij wonen" op sloeg, is Wim Breunesse niet bekend. Het jonge paar heeft in eerste instantie waarschijnlijk ingewoond in De Broodkiste. Naast dat pand staat een klein huisje, De Koek trommel, en daar zouden Wims opa en oma later gewoond hebben. In 1919 verhuisden ze naar Baarn. Wims moeder, Jacomina Francina Kesteloo (1916-1967), zou in De Koektrommel geboren zijn, maar dat is niet zeker. Oma Johanna Margaretha Keijl zou vanuit Hattem naar Domburg zijn gekomen als dienstbode bij dokter Mezger, maar ook dat is niet helemaal zeker. Wim Breunesse zou graag meer informatie willen hebben over De Broodkiste en De Koektrommel, de (vroegere) eigenaren en de bewoners. Ook foto's zijn welkom. Uit de schoenendoos Een klassiek geval, de schoenendoos met foto's die overblijft na het overlijden van ouders of grootouders. Het uitzoeken van die foto's levert altijd vragen op die niet (meer) beantwoord kunnen worden. Sjaan Davidse-de Kam uit Vlissingen is dit ook overkomen. Zij stuurt ons een foto met twee schattige kinderen in Zeeuwse dracht, want ze weet niet wie die kinderen zijn. Niemand in haar omgeving heeft enig idee. Daarom vraagt ze de lezers van De Wete om haar te helpen. Misschien hebben ze iets aan de volgende gegevens. Sjaan is een dochter van Willem de Kam, geboren in Oostkapelle, en Wille- mina Krijger uit Grijpskerke. Willemina's ouders waren Willem Krijger en Suzanna Poppe, beiden uit Grijpskerke. Nu maar hopen dat het in die richting gezocht moet worden. Antwoorden op de vragen in deze rubriek, ook al weet u het niet helemaal zeker, kunt u richten aan het redactiesecretariaat, zie de binnenzijde van de omslag bij het kopje 'Kopij'.

de Wete | 2018 | | pagina 44