44 een groot transportbedrijf had op Walche ren, zeg maar een concurrent. Hij gaf te kennen graag met Jan Vermazen te willen praten om zijn verhaal te completeren. We hopen maar dat het niet te laat is, want het jubileumboek bij het honderdjarig bestaan van de firma zal wel in de steigers staan. Dansschool Meeuse Karel Meertens informeerde, ook in de juli-Wete van 2017, naar anekdotes en foto's van dansschool Meeuse, met name uit de periode juli 1946 tot en met februari 1953, toen de dansschool was gevestigd aan de Korte Delft 18 in Middelburg. Dat leverde tot nu toe niet zoveel op. Uit de paar reacties die binnenkwamen bleek dat men de dansschool situeerde in de Nieuw- straat. Maar nu komen er andere berichten binnen. Een oudere lezer zond ons een fragment uit een dagboek van zijn overleden vrouw, met het verzoek om het door te geven aan Karel Meertens. Het is een mooi verhaal, maar niet bedoeld voor publicatie. Wel valt eruit op te maken dat dansschool Meeuse toen aan de Korte Delft zat. Sjaak Gabriëlse uit Middelburg, net 86 geworden, schrijft ons: "Ik ben op dansles geweest in de jaren 1951 en 1952, en dat was in de Korte Delft. Eind 1952 moest ik in dienst." Karel Meertens zou ook graag in contact komen met Adri Meeuse, de zoon van het echtpaar dat de dansschool runde. Ook die oproep had succes: Ben Weber uit Leidschendam liet ons weten dat hij be vriend is met Adri Meeuse, die met zijn vrouw in Zuid-Duitsland woont - en zich trouwens al ruim vijftig jaar Ad laat noe men. De adresgegevens zijn inmiddels doorgegeven aan Karel. Hij heeft ons al gemeld dat hij contact met Ad heeft gehad en dat hij hoopt voor het eind van het jaar meer informatie en misschien ook foto's te mogen ontvangen. Hij komt er nog op terug. Een kleine Hitler? We zijn eruit. De baby op de postzegel van het Duitse Rijk op de voorkant van de juli-Wete 2017 vertoont echt puur toevallig enige gelijkenis met Adolf Hitler. De letters AH die ernaast gegraveerd staan, versterk ten die suggestie namelijk. Maar een inwo ner van Grijpskerke met een arendsblik, op bezoek bij onze hoofdredacteur, ontwaarde een vaag v'tje links naast de initialen. Hij had er trouwens wel een loep voor nodig. Nu is het echt duidelijk: vAH staat voor von Axster-Heudtlass, het echtpaar dat deze serie zegels voor Deutsche Post ontwierp. Schilderij van de Vismarkt Guus Dewulf uit Delft is in het bezit van een prent met een Middelburgs tafereel. Hij vermoedt dat het om de Vismarkt gaat, maar hij twijfelt. Is het misschien de Boter markt? In De Wete van oktober jl. drukten wij de prent van Guus zo groot mogelijk af. Kees Stevense uit Middelburg houdt het erop dat het de Vismarkt is. "Duidelijk

de Wete | 2018 | | pagina 46