53 waren nog warm; zij waren al op weg naar huis. Maar als het misgaat dan gaat alles mis, de wet van Murphy was in werking getre den. Op de terugweg naar Middelburg ging de chauffeur van de vervangende bus bij Zelzate richting Antwerpen. Vlak voor Antwerpen stapte een wakkere buspassa gier naar de chauffeur: zij bleek ons dood gemoedereerd via de Kennedytunnel, de Ring rond Antwerpen en Bergen op Zoom terug naar huis te willen rijden. De TomTom stond namelijk afgesteld op een tolvrije route. Gelukkig was de chauffeur bereid haar koers te wijzigen en om te keren. De Tractaatweg werd uiteindelijk toch gevonden. Op het tolplein van de Wester- scheldetunnel liep de bus nog een flinke deuk op toen de chauffeur langs een be tonblok schampte. Uiteindelijk waren we ver na middernacht weer op de parkeer plaats in Middelburg. Al met al een reis met hindernissen, maar ondanks alles bleef de sfeer opperbest en was het een geslaagde dag. Een bedankje voor de Belgische politie, burgemeester Claeys van Nazareth, de bediening van restaurant Het Schuttershof in Assenede en de dames van de Activiteitencommissie - Tineke Kodde, Addy Simonse en Anja van der Most - is zeker op zijn plaats. (Het tweede deel van dit verslag kwam tot stand met medewerking van de 'pech vogels' Bert Gerestein en Wim de Veij.) Frans van den Driest Reimond Kimpe, een getekend leven Op woensdag 25 oktober 2017 hield Lo van Driel, voor een bijna volle zaal, een boeiende lezing over Reimond Kimpe. Reimond Kimpe werd op 6 december 1885 in Gent geboren. Hij bezocht in zijn ge boortestad de gemeentelijke lagere school en daarna het Koninklijk Atheneum. Op aandringen van zijn ouders ging hij een technische studie volgen. Hij schreef zich in voor de tweejarige opleiding tot conduc teur aan de École du Génie Civil in Gent. Lo van Driel met afbeelding van het schilderij 'Dry-Leye' uit 1931. (foto Ida Doorenweerd) Volgens Van Dale is een conducteur in België een gediplomeerd technisch ambte naar met de rang van onderingenieur. In 1909 kreeg de jonge Kimpe een aanstel ling als "conducteur van bruggen en wegen" bij het ministerie van Openbare Werken in Lier. Sinds 1904 had Kimpe verkering met Clarisse van Meerhaeghe. In 1909 trouwden ze in Gent en gingen ze in Lier wonen. Vier jaar later werd het gezin verblijd met de geboorte van zoon Willem. Kimpe ging al op jonge leeftijd vanuit Gent op bezoek in Sint-Martens-Latem aan de Leie, waar hij vrienden onder kunstenaars had. Vanaf 1904 publiceerde hij gedichten in het studentenblad De Goedendag, het

de Wete | 2018 | | pagina 55