Activiteiten H<W Woensdag 24 januari 2018 Huurders lief en leed De gebroeders Johan en Jan-Willem Antheunisse hebben in Middelburg naam gemaakt met het vertellen van verhalen over hun stad. Ooit zijn ze begonnen met een nostalgische rondvaart. Op zomerse avonden namen ze een boot vol publiek mee voor een tocht van twee uur om te vertellen over hun jeugd die ze in de jaren vijftig doorbrachten langs het water van de route. Dit grote verhaal hebben ze later omgebouwd tot een vertelling die geschikt was voor 'op het droge' en daarmee heb ben ze een groot publiek bediend op diverse locaties in de stad. Nu hebben ze een nieuwe voorstelling. Die gaat over wonen in Middelburg. Iedereen moet wonen en iedereen heeft dus een huis nodig, en daar zit heel veel vertelstof in. De broers hebben in hun voorbereiding heel wat mensen gesproken over dit on derwerp, van gewezen directeuren van de woningbouwvereniging tot welbekende huisjesmelkers. Bij heel wat mensen moch ten ze in fotoalbums duiken naar materiaal, zodat het verhaal van de gebroeders is gelardeerd met talloze unieke prenten. De voorstelling start met de woonellende in de negentiende eeuw, toen de overheid geen oog had voor het lot van de kleine man. Iemand die zich daar wel om bekom merde was Floor Wibaut, de ondernemer die zijn ideeën voor sociale woningbouw uitbroedde in Middelburg. Zijn eerste pro ject was de Eigenhaardstraat. Later zou Wibaut landelijk naam maken als dé man van woningbouwend Nederland. Tijdens de voorstelling knipogen de broers naar de Middelburgse overheid met de oproep tot een meer sprekende herinnering aan deze man dan alleen maar het huidige schildje De inundatie in de wijk 't Zand, Middelburg, 1945. (ZBI Planbureau en Bibliotheek van Zeeland, Beeldbank Zeeland, 066581)

de Wete | 2018 | | pagina 59