60 Leo blijft actief voor de HKW. Hij heeft een prettige pen en de Wete-redactie vraagt hem dan ook regelmatig voor een klusje. Het artikel over de fokmerrie Zora in de oktober-Wete 2017 is daar een mooi voor beeld van. De cadeaubon In de oktober-Wete plaatsten wij weer de cadeaubon voor een jaar gratis lidmaat schap van de Heemkundige Kring Walche ren, dus inclusief toezending van vier mooie Wetes. Het gaat daarbij om een kalenderjaar, van januari tot en met december. Maar u kunt de cadeaubon het hele jaar door gebruiken. Ook al doet u in september een lidmaatschap cadeau, de begunstigde krijgt de in het desbetref fende jaar verschenen nummers van De Wete allemaal toegestuurd. U hoeft de bon niet uit te knippen; een fotokopie is ook goed. En u kunt de cadeaubon ook printen vanaf de website van de HKW: www.hkwalcheren.nl. Portret prins Maurits vanuit Arnemuiden naar Turnhout Het Museum Arnemuiden bezit een prachtig portret van prins Maurits als veldheer. Regelmatig wordt het gepubliceerd in his torische werken. Voor een buitengewoon interessante expositie 'Manen en laarzen. Bijzondere verschijningen tijdens Turnhout- se veldslagen' in het Taxandriamuseum in het Belgische Turnhout wilde Koen Broucke, kunstenaar en historicus en samensteller van deze tentoonstelling, dit bijzondere schilderij graag in bruikleen krijgen. In de tentoonstelling staan twee veldslagen in of bij Turnhout centraal. Een ervan is de slag op de Tielenheide in 1597, waarbij prins Maurits een eclatante overwinning behaalde op de Spaanse troepen: zeven omgekomen Staatse manschappen versus vierduizend soldaten aan Spaanse zijde. Vanwege de bijzondere rol van Maurits neemt dit portret een belangrijke plaats in, zeker omdat het werd geschilderd kort voordat de slag Prins Maurits. (Gemeente Middelburg, Stadhuiscollectie Arnemuiden, reproductiefoto graaf Ivo Wennekes) plaatsvond. Er is ook een publieksboekje waarin het portret van prins Maurits is op genomen. De tentoonstelling loopt nog tot 31 januari 2018. Daarna komt het schilderij terug naar het Museum Arnemuiden. Meer informatie: www.taxandriamuseum.be en www.turnhout.be/manen-en-laarzen.

de Wete | 2018 | | pagina 62