24 pen van Walcheren. Daarnaast zal zo'n grote buitenplaats als Schoonenburg ook de nodige beslommeringen met zich heb ben meegebracht. Er werkte doorgaans een legertje aan personeel, van dienstbo den tot tuinlieden en bosarbeiders. Daar bovenop werd een burgemeesterspaar geacht allerlei (ere)functies te vervullen bij zen en bejaardenoorden. Het zal een druk leven zijn geweest. De installatie van de burgemeester In de gemeenteraadsvergadering van 19 augustus 1853 werd jonkheer Jacob Hen drik Paspoort van Grijpskerke geïnstalleerd als burgemeester van Oost- en West-Sou- Oost-Souburg, vóór 1895. Gezicht op de bui tenplaats Schoonenburg, bewoond geweest door de familie Boddaert, eigendom van de familie Paspoort. (Zeeuws Archief, Zeeuws Genoot schap, Zelandia Illustrata, deel II, nr. 2760-7) kerkgenootschappen, scholen, water schappen en dergelijke. Mevrouw zal zich moeten hebben beziggehouden met het vrouwelijk personeel en haar man ook re gelmatig moeten hebben bijgestaan. Van burgemeestersvrouwen werd een kunstzin nige instelling verwacht, en ze werden geacht zitting te nemen in besturen van liefdadigheidsinstellingen, zoals weeshui burg. Dat gebeurde door de tijdelijk voorzit ter van de raad, wethouder J. Haman. Uit de notulen van deze vergadering: "Nadat Zijne Hoog Weledele Geborene had plaats genomen doet de Voorzitter een mede- deeling dat hij [Paspoort] in handen van de Commissaris des Konings de gebruikelijke eeden had afgelegd en thans tot de instal latie overgegaan kon worden. De Voorzitter rigt daarop het woord tot den Burgemees ter, hem onder gelukwenschinge namens de vergadering met een hartelijke toe spraak in Zijne betrekking installeerende. Nadat de Burgemeester met een gepaste toespraak verklaard heeft zijn betrekking te

de Wete | 2018 | | pagina 26