Reacties 39 Oenmarkt Aan het eind van zijn artikel in De Wete van januari jl. over gebakken straatnaam bordjes in Middelburg vroeg auteur Jan Moekotte oplettende lezers om uit te kijken naar 'vergeten' bordjes. De heer A.M. Dumon Tak uit Veere blijkt zo'n oplettende lezer. In een handgeschreven brief laat hij ons weten dat er nog een oud stenen bord je van de Groenmarkt bestaat. "Mijn vader heeft het opgeraapt uit de puinhopen van zijn kantoor in 1940", schrijft hij. Zijn neef J.A. Dumon Tak in Middelburg heeft het in zijn bezit. Maar... er is het een en ander van afgebroken. Oenmarkt is ervan over gebleven. Het totale aantal bewaard geble ven oude straatnaambordjes is nu dus op 114 gekomen. Nou ja, op 114 vier vijfde. Jan Moekotte heeft beide heren Dumon Tak een flesje zelfgebrouwen bier bezorgd. Die 'beloning' had hij uitgeloofd, en ook volgende melders mogen daarop rekenen. Nieuwe Haven? In hetzelfde artikel stond een foto van de hoek van de Vismarkt en de Nieuwe Haven (pag. 15). Herman Boot uit Serooskerke laat ons weten dat dat niet klopt. Het is de hoek met de Turfkaai. "Ik heb 28 jaar op de Nieuwe Haven gewoond en ken de omge ving op mijn duimpje", schrijft hij. De Nieuwe Haven begint pas bij de Sint Janstraat. "Daar is nog een klein stukje te zien van de ulo-school of het gymlokaal daarvan. En het gebouw links is mij onbekend, maar ik heb weleens gehoord dat daar een bad huis heeft gestaan", voegt Herman er nog aan toe. We hebben dit natuurlijk nog even uitge- Foto J.A. Dumon Tak. zocht. Uit het artikel van Jan Moekotte bleek immers dat er in de straatnaamge- ving in Middelburg in het verleden nogal eens verschuivingen hebben plaatsgevon den. Dat bleek hier niet het geval. Bij het Zeeuws Archief is de foto voorzien van een verkeerd bijschrift, en dat namen we klak keloos over. Blindenhoek? Piet Allaart uit Middelburg heeft genoten van het artikel over de straatnaambordjes in zijn woonplaats, maar hij plaatst er graag nog een kanttekening bij. De Blindenhoek heeft helemaal niets met blinden te maken, mailt hij. "Het heeft een soortgelijke bete kenis als een blinde muur of een blinde hoek bij een autospiegel. Hier is dus ooit, bij de aanpassing aan de (toenmalige) nieuwe spelling, een ambtenaar op het stadhuis in de fout gegaan. Op het oudere bord op de hoek van de Bogardstraat staat overigens nog altijd de straatnaam in de juiste spelling." In onder andere IJzendijke en Amsterdam heeft men geen spellingwij ziging op de straatnaam losgelaten. Daar is de Blindehoek gewoon Blindehoek ge bleven, voegt Piet er nog aan toe.

de Wete | 2018 | | pagina 41