42 sche informatie over het dorp: "Terwijl men op andere badplaatsen vaak lang op een badkoetsje moet wachten is hier het bad vrij en is men aan geen uur of tijd gebon den." Wat ons het meest intrigeert is de omslag van het gidsje. Wij drukken 'm hierbij af. Het is een hout- of linoleumsnede van "roodgedaakte boerenhuisjes" die zich hebben "saamgedrongen om het oude kerkje, als een kudde schapen om den herder", volgens de inleiding op pagina 15. De omslag zal een aantal jaargangen ge bruikt zijn, gezien de wat mottige weergave van het jaartal 1932. Wij hebben een licht vermoeden dat het ontwerp gemaakt is door Gerard Bergman (1900-1981), die aanvankelijk vanuit Middelharnis, later vanuit Eindhoven regelmatig werkte in Zoutelande. Het gidsje heeft geen colofon en op de afbeelding zelf is geen signatuur of vignet te herkennen. Wie kan bevestigen of ons vermoeden juist is? Of moeten we het dichter bij huis zoeken? Het gidsje hebben wij inmiddels gedepo neerd bij het Zeeuws Archief. Zie 'schen kingen' in de rubriek Feiten en mededelin gen in dit nummer. Bakker De Jonge De grootvader van Ab de Jonge uit Vlissin- gen was bakker in Middelburg. Ab stuurt ons een foto van zijn grootvader en diens twee zoons op de stoep voor de bakkerij in de Zusterstraat, rond 1913. Hij heeft zijn grootvader nooit gekend en zou graag wat meer willen weten over die bakkerij. Be- staat het pand nog, wat werd er naast brood nog meer verkocht? Had bakker De Jonge ook personeel? Zomaar een paar vragen. De kans is natuurlijk heel klein dat er nog Middelburgers zijn die zich de bak kerij kunnen herinneren, maar informatie uit de tweede of derde hand is natuurlijk ook welkom. Grote klus op Walcheren Kees Flipse uit Koudekerke stuurt ons een foto van werklieden die overduidelijk bezig

de Wete | 2018 | | pagina 44