De Wete weet het 44 Dansschool Meeuse We hadden het kunnen weten. Wie begint over een dansschool in Middelburg, snijdt vanzelf de Walcherse huwelijksmarkt aan. Karel Meertens heeft heel wat losgemaakt met zijn vraag over de locaties van dans school Meeuse in De Wete van juli 2017. De stroom kwam langzaam op gang, maar Opening Dansschool Meeuwse, Korte Delft 18, 23 september 1946. (coll. K. Meertens) intussen is de redactie overstelpt met be richten van mensen die hun partner bij Meeuse hebben opgedaan. Karel vroeg ook om anekdotes. We hebben er een paar. Maar we moesten wel een keus maken. Sjaak Gabriëlse uit Middelburg liet in de januari-Wete al weten dat hij dansles had in de Korte Delft. Het duurde niet zo lang, want "eind 1952 moest ik in dienst". Tot zijn verbazing kreeg hij, net nadat De Wete bij hem op de mat was geploft, een telefoontje van ene Joziasse uit Oostkapelle. Die had Sjaaks naam in het blad zien staan en vroeg of hij hem nog kende. Ze waren im mers in 1953 samen in Fontainebleau in Frankrijk gelegerd geweest. Sjaak meende zich dat nog vaag te herinneren en ze maakten een afspraak om eens een bakkie te doen. Na 65 jaar blijken twee oude dienstmaten elkaar via De Wete weer te ontmoeten, en dat terwijl ze waarschijnlijk al die jaren dicht bij elkaar woonden. In 2017 publiceerde Paul van Sluijs uit Amsterdam het boek Gedwongen vriend schap. Het gaat over een groep Zeeuwse dwangarbeiders die in de oorlog waren tewerkgesteld bij de firma Rudolf Sack in Leipzig. Zijn vader was een van hen. "Tot de groep behoorde ook Willem Meeuse", schrijft Paul ons. "In mijn boek wordt hij genoemd als vertegenwoordiger van de Nederlandse dwangarbeiders in het Lager waarin hij woonde. In het boek staan foto's waarop hij staat afgebeeld en zijn naam wordt in de bijschriften genoemd." Paul heeft bij de voorbereiding van de publicatie vergeefs gezocht naar nazaten van Willem Meeuse, en nu las hij in De Wete dat er een zoon is die in Zuid-Duitsland woont. Hij vroeg de redactie of hij in contact kon wor den gebracht met Ad Meeuse. Dat is inmid dels gebeurd. Kees Cornelisse uit Rotterdam heeft leren dansen bij Meeuse in de Korte Delft 18. "Ik was bijna buurman, want ik woonde in de Korte Delft op nummer 30", schrijft hij. "Ik meen dat ik daar in 1949 op les ging. De MIDDELBURG 18 SEPTEMBER 1946 iermede berichten wij U, dat wij het voornemen hebben op Maande zg. 23 September a.s. onze Dansschool aan de Korte Delft 18 te Middelburg te openen. Wij zullen het zeer op prijs stel len indien U dien dag tusschen drie en vijf uur een bezoek aan onze school zoudt willen brengen. Hoogachtend, W. M. J. MEEUSE r«MA0.«.DENH>:» UIDCELPUOS Q 5^, VERHUISVSriGUHH ING. Wethouders der gemeente Middelburg verlenen 'ergunning binnen deze gemeente aan t. met X inwonende gezir.sle/cn van het adress naar tiet adress Ij onder voorbehoud dat een gedeelte der te betrekken woning van. overheidswege aan een ander gezin kan worden aangewezen. Datum 1952. Geziens Gem.Bureau Vluchtelingen- r^istraties Burgemeester en Wethouders, voornoemd, P' burgemeester -^secretaris. Verhuisvergunning, 16 februari 1953. (coll. K. Meertens)

de Wete | 2018 | | pagina 46