45 heer Meeuse was een zeer gesoigneerde verschijning, gekleed in rokkostuum. Hij deed alles goed voor, soms gaf hij een demonstratie samen met zijn vrouw." Jan H. Wigard uit Middelburg was vooral van héér onder de indruk: "De sturende kracht was mevrouw Meeuse. Aan haar corrigerende energie was niet te ontko men." Han Meijeren uit Dronten zat bij Meeuse op dansles van 1947 tot 1950. Hij weet zeker dat de lessen werden gegeven in de Nieuwstraat, want hij kende het gebouw van zijn lagereschoolperiode. In de oor logsjaren was de rooms-katholieke lagere school er een paar jaar gehuisvest. Ook Kees Cornelisse uit Nieuw- en Sint Joosland kreeg dansles in de Nieuwstraat. Dat was begin jaren vijftig, zegt hij. Hij had een Matchless-motorfiets gekocht als bouwpakket, in een kist. Met die zelfge bouwde motorfiets maakte hij de blits in Middelburg en wijde omgeving. Hij kwam ook op dat masjien naar dansles en stalde 'm dan in het poortje ertegenover, de Sint Barbaragang dus. De meisjes van de dans school wilden maar wat graag een ritje achterop maken, maar alleen Truus was dat gegund. Zij werd dan ook zijn echtge note. Intussen ontving Karel Meertens van Ad Meeuse in Duitsland een grote hoeveelheid foto's, krantenknipsels en andere docu menten. Daaruit blijkt dat de dansschool van Willem Meeuse in de Korte Delft 18 op 23 september 1946 officieel werd geopend. De verhuisvergunning naar de Nieuwstraat 19 dateert van 16 februari 1953. Nu kun nen er in de Nieuwstraat heel goed al eer der danslessen gegeven zijn. Wij weten namelijk niet hoe 'hard' zo'n verhuisvergun ning was. De huidige bewoonster van het pand in de Nieuwstraat kon ons geen uit sluitsel geven. De stortvloed aan informatie heeft Karel Meertens aangezet tot het schrijven van een artikel over de dansschool. De Wete hoopt dat nog dit jaar te kunnen publice ren. De heer en mevrouw Meeuse, ca. I960. (coll. K. Meertens) Schilderij van de Vismarkt Walcherse kwesties worden nogal eens elders uitgevochten. Dat blijkt uit het feit dat Guus Dewulf uit Delft door Jan Leijnse uit Den Dolder is bijgestaan in de zoektocht naar de vervaardiger van het schilderij dat als prent bij Guus aan de muur hangt. Het blijkt te gaan om de Antwerpse kunstschil der Henri Houben (1858-1931). Hij volgde een opleiding aan de kunstacademie in Antwerpen, reisde daarna veel en vaak naar Italië en Spanje, maar de maritieme kant van Nederland kreeg uiteindelijk zijn voorkeur. Hij schilderde onder andere in Katwijk, Volendam en dichter bij huis in

de Wete | 2018 | | pagina 47