52 eeuwen, verscheen het fotoboek De Ramp/ The Flood. De watersnoodramp van 1953 in documentaire fotografie van Els Kerre- mans en Jacqueline van Paaschen (Uitge verij Komma). Na de pauze van onze jaar vergadering geeft een van de auteurs, de kunsthistoricus en publicist drs. Jacqueline van Paaschen, een overzicht van de foto registratie van de Ramp door bekende Nederlandse fotografen die destijds nog aan het begin van hun carrière stonden. Enkele van die fotografen (o.a. Cas Oort- huys en Eva Besnyö) zijn op Walcheren ook met andere thema's bekend geworden. Na de jaren vijftig waarin een kentering ontstond van persfotografie naar documen taire fotografie, werden ook de Deltawer- De buitenplaats Moesbosch, gezien vanaf de Vlissingsestraat. (foto Mieke Meijer) ken een gewild onderwerp voor deze gene ratie fotografen met hun eigen signatuur. Zaterdag 2 juni 2018 Bezoek buitenplaats Moesbosch In tegenstelling tot andere jaren vindt er deze keer geen dorps- of stadswandeling plaats, maar een exclusief bezoek aan de buitenplaats Moesbosch bij Koudekerke. De naam Moesbos, nog zonder ch, komt voor het eerst voor op een kaart van Wal cheren uit 1750. Eigenaar is dan Nicolaas Carel van Hoorn van Burght. In 1806 koopt Abraham van Doorn, landdrost van Zee land, de buitenplaats. Het oude huis wordt in opdracht van Hendrik Cornelis van Doorn in 1871 afgebroken en een nieuwe villa (de huidige) verrijst op ongeveer de zelfde plaats. De oorspronkelijk negentien-

de Wete | 2018 | | pagina 54