Feiten en mededelingen H<W 53 de-eeuwse parkaanleg is na de inundatie van 1944 geheel opnieuw ingeplant. Het beheer van deze buitenplaats wordt nog steeds gevoerd door nazaten van deze Van Doorns. Zaterdag 2 juni a.s. wordt u om 11.00 uur door de familie Van Doorn gastvrij ontvan gen met een kopje koffie of thee. Hierna volgt een korte inleiding over de geschie denis van de buitenplaats door een lid van de familie Van Doorn. Vervolgens krijgt u een rondleiding door zowel het huis als de tuin. Het totale programma duurt ongeveer anderhalf uur. Let wel! Dit bezoek is exclusief voor leden van de Heemkundige Kring Walcheren en één introducé; dit wordt gecontroleerd aan de hand van de ledenlijst. Vooraf aanmel den per e-mail is verplicht; dit kan tot uiter lijk 15 mei a.s. via info@hkwalcheren.nl, met vermelding van het aantal personen, naam, adres en telefoonnummer. Het maxi- mum aantal deelnemers is 40, en vol vol. Mocht u na aanmelding onverhoopt verhin derd zijn, wilt u zich dan tijdig afmelden op hetzelfde e-mailadres? Zaterdag 2 juni 2018, buitenplaats Moesbosch, Vlissingsestraat 28, Koude- kerke, aanvang 11.00 uur. Buitenheemse excursie Op zaterdag 29 september 2018 gaat de buitenheemse excursie naar Fort bij Vech ten, bij Bunnik (prov. Utrecht). Fort bij Vechten maakt onderdeel uit van de nieu we Hollandse Waterlinie. Vervolgens wordt ook Amersfoort bezocht. Noteert u deze datum alvast in uw agenda? Uitgebreide informatie volgt in het julinummer van De Wete. Verpakking Het was u misschien al opgevallen: de nieuwe verpakking van De Wete is gemaakt van bioplastics en compos teerbaar, zodat ze gedeponeerd kan worden bij het groente-, fruit- en tuin afval. De redactie Schenkingen Met enige regelmaat worden aan het be stuur van de HKW of de redactie van De Wete oude boekjes, ansichtkaarten en dergelijke aangeboden. Noch het bestuur, noch de redactie beschikt over een archief of documentatiecollectie. De gang van zaken is dat aan de potentiële schenker wordt meegedeeld dat het Zeeuws Archief mogelijk interesse heeft het aangebodene in de collectie op te nemen. Het Zeeuws Archief neemt ook niet alles op, bijvoor-

de Wete | 2018 | | pagina 55