54 beeld als het gaat om publicaties die al in bezit zijn. Voor zulke gevallen heeft het Zeeuws Archief een regeling met de Vrien den van het Zeeuws Archief die op de jaar lijkse open dag in november dit soort zaken verkopen. De opbrengst komt ten goede aan de verwerving van nieuwe aanwinsten voor het Zeeuws Archief. zijn er alleen rondleidingen op de donder dag, van 12.00 tot 16.30 uur. In juni, juli en augustus op dinsdag, woensdag en don derdag van 12.00 tot 16.30 uur. Het is jammer dat de kerk in september en oktober niet wat vaker open kan zijn, want Marianne kan nog wel wat vrijwilligers ge bruiken. Wie meldt zich aan? Urban photography, een oproep "Een grote, al jaren leegstaande boerderij die steeds verder in verval raakt, met dertig oude verroeste fietsen onder een afdak. Een typische woning met regenput, schuur tje, kippenhok en kleine dakraampjes in een rood pannendak. Een oud kraanbedrijf met een nissenhut van ijzeren golfplaten in alle denkbare kleuren van roest." Johan Geerse uit Serooskerke is er dol op. Met zijn fotocamera legt hij dit soort zaken vast, voordat ze verdwijnen. Urban photography noemt men dat. "Google er maar eens op", adviseert Johan. Ook op Walcheren valt er heel wat te ontdekken dat de moeite van het vastleggen waard is. "Als er geen fysie ke barrières zijn durf ik soms wel een stuk je het erf op te lopen", bekent Johan. "Met afgedrukte foto's en een briefje met mijn gegevens ga ik dan later terug. Maar vaak weet niemand wie de eigenaar is of waar die woont. Ik stop de foto's in de brieven bus - als die er tenminste nog is -, maar heel vaak hoor ik er niks meer van. Ik ver stuur ook weleens een mailtje, maar ook daar komt vrijwel nooit een reactie op." Aan de ene kant kan Johan zich dat wel voorstellen, een onbekende die zomaar foto's van je eigendom maakt, maar aan de andere kant gaat het hem aan het hart als hij ziet dat zo'n boerderij, huis of nissenhut ineens is verdwenen, gesloopt om plaats te Oostkerk blijft open Zolang de Oostkerk in Middelburg nog niet is verkocht, kunnen de rondleidingen nog doorgaan, zo bericht ons Marianne de Pagter. Als u goed ter been bent, kunt u onder leiding van een gids ook naar boven klauteren, de oudheidkamer bezichtigen en genieten van een prachtig uitzicht over Walcheren. In de maanden mei, september en oktober Bron: wikipedia.

de Wete | 2018 | | pagina 56