55 maken voor een appartementencomplex. Johan probeert aspecten van de Walcher- se cultuur vast te leggen voordat ze ver dwijnen, en hij roept daarbij de hulp in van de lezers van De Wete. Als u op de hoogte bent van een object zoals hij dat hierboven beschrijft, attendeer Johan hier dan op. Bent u de eigenaar, of kent u de eigenaar, dan krijgt deze de foto's die Johan maakt van het object. Het kan zijn dat er een foto op Johans website wordt geplaatst, maar verder doet hij er niets mee zonder gepro beerd te hebben hiervoor toestemming te verkrijgen. Johan: "Soms zijn mensen zich helemaal niet bewust van het bijzondere van een object zolang het nog bestaat. Ze kwamen er al jaren langs zonder het in de gaten te hebben, totdat ze zich ineens afvragen: wat stond hier eigenlijk vroeger?" Als u tips heeft, of gewoon nog iets meer wil weten, stuur dan een mailtje naar info@ johanverbeeld.nl of een briefje naar Johan Geerse, De Meijstraat 6, 4353 CA Seroos- kerke. Uw e-mailadres s.v.p. Door familieomstandigheden kon de conference van de gebroeders Antheunisse op woensdag 24 januari jl. geen doorgang vinden. Dit werd pas bekend op de dag zelf. We hebben nog zo'n achthonderd leden kunnen laten weten dat de voorstelling was afgelast, omdat we over hun e-mail- adres beschikken. Waarschijnlijk heel veel anderen hebben de tocht naar de Zeeuwse Bibliotheek vergeefs ge maakt. Het is van groot belang om uw e-mail- adres aan ons door te geven, zodat we ook u in voorkomende gevallen een berichtje kunnen sturen. Wij verzoeken u dan ook met klem uw e-mailadres door te geven aan ledenadministra- tie@hkwalcheren.nl. Bij voorbaat onze dank. Het bestuur Romeinse kunst in Zeeuws Museum Tot en met 6 mei 2018 kan in het Zeeuws Museum in Middelburg ontdekt worden hoe de Romeinen en andere bewoners langs onze kust leefden en werkten. Zie hun wapens, kostbaarheden, huisraad en han delswaar. Het kustgebied van Nederland, van Texel tot Zeeland, is voor de Romeinen met het oog op handelsbelangen en militai re strategie heel belangrijk geweest. De oorspronkelijke tentoonstelling van Romeinse kust is gemaakt door het Rijks museum van Oudheden in Leiden in sa menwerking met Hazenberg Archeologie en is al op reis geweest naar Castricum (Huis van Hilde) en Scheveningen (Mu- zee). Het Zeeuws Museum heeft de ten toonstelling in een nieuw jasje gestoken en verlegt de aandacht naar Zeeuwse en Zuid-Hollandse vondsten. De Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland droeg hierin bij met deskundige kennis en vondsten uit de collecties van de provincie Zeeland en het Zeeuws Genootschap. Zo was Zeeland voor de Romeinen belangrijk vanwege allec, een zoute vissaus die onmisbaar was bij de maaltijd. Ook is er ruim aandacht voor de Zeeuwse beschermvrouwe van handelaren en zeelieden, Nehalennia.

de Wete | 2018 | | pagina 57