22 week wel een paard beslagen worden. Vier nieuwe ijzers kostten twaalf gulden. Dat er af en toe een paard maar twee nieuwe ijzers kreeg is niet zo vreemd: de achter ijzers sleten het hardst. Om het sjeesjerijden kan ik niet heen. We deden er elk jaar aan mee. Voor ons kinde ren was het een welkom verzetje, want met men. Ze gingen dan ook bij de leraren langs. De janplezier was eigendom van een deftige Middelburgse familie en stond gestald in de Grote kerk in Veere. Een paar keer ben ik mee geweest om die janplezier daar op te halen en ik vond dat vuile, stoffi ge en verlaten kerkgebouw altijd maar griezelig. Sjeesjerijden op het Molenwater, ca. 1959. Vader, moeder en Adrie en Ria Koppejan in de sjees. Toen was er nog niet zoveel publiek als tegenwoordig. vakantie gaan was er niet bij. Wel gingen we vaak met de bus naar het strand in Vrouwenpolder. Ach, we wisten niet beter en waren er tevreden mee. Wat ik me nog herinner is dat mijn vader eind jaren vijftig elk jaar met een antieke janplezier 's avonds een kroegentocht reed met leerlingen van de hbs of het gymnasi um die geslaagd waren voor hun eindexa- Toen mijn vader in 1973 een stalhouderij begon heeft hij nog geprobeerd deze wa gen op te sporen om hem eventueel te kopen. Deze pogingen liepen op niets uit. De janplezier was verdwenen. Over op vrachtauto's Tot ongeveer 1960 reed mijn vader met paard-en-wagen. Het laatste paard dat we hadden was Pinetta. Voor zover ik me her inner heeft hij Pinetta uiteindelijk verkocht aan een boer ergens achter of aan de Se- geersweg. De eerste vrachtwagen die mijn vader aan-

de Wete | 2018 | | pagina 24