23 a kocht was een Chevrolet, die kwam van de Fitting. Hij had toen nog geen rijbewijs en was druk bezig dat te halen. Mijn moeder deed in de avonduren een cursus beroeps- goederenvervoer en middenstandsdiploma, een opleiding georganiseerd door de NOB, de Nationale Organisatie voor het Beroeps- goederenvervoer. Uit de administratie is gebleken dat ze daar vroeg in 1958 mee begon. Piet Louwerse herinnert zich de overgang naar gemotoriseerd vervoer nog goed: "Voor en na mijn diensttijd heb ik bij Jan Koppejan gewerkt. Ik reed altijd met de paarden Occo en Rinco. Ik herinner me dat er ook nog een paard Jan was. Als die er geen zin in had, gooide die zichzelf ge woon neer. Vaak reed ik een hele dag op Arnemuiden om wagons met gebroken glas te lossen. Het havenbedrijf van Leen Potter leverde dan een paar mensen om te helpen. Jan Vinke reed meestal met het paard Wilma met caps naar het Huis van Bewaring. Later deed Pim Davidse dat werk. In dienst haalde ik mijn rijbewijs en zo kon ik bij Koppejan de eerste chauffeur worden. Ik reed toen op het Chevroletje dat hij van de Fitting had gekocht. Dat Chevro- letje heeft nog een hele tijd in het pakhuis van Jan Vinke in de Verwerijstraat gestaan. Koppejan zette er toen zelf een nieuwe laadbak op. Toen ik er in 1960 mee ging rijden, reed ik voornamelijk voor de Fitting. Later kwam er een Commer, ook een twee dehands vrachtauto, en die kwam uit Bre da. Met deze auto heb ik ook veel voor de Fitting gereden en later 'in het hout' voor Alberts. "Zeker op maandag was het erg druk. Een hele dag voor de Fitting rijden en dan te gen vijf uur naar Vermeulen om een wagen bloem te laden. 's Avonds bracht ik dan De Teerpakhuizenstraat. Links was de smederij van Schieman, waar Jan Koppejan in de oor logsjaren gewerkt heeft. Lii fcHIEMAN - MIDDELBURG Rijksgediplomeerd Hoefsmid Electrische Smederij - Electrische- en Autogenische Las- en Snij-inrichting Wagen-, Rijtuig- en Landbouwwerktuigenhandel Teerpakhuizenstraat 18 Telefoon 2475 Giro No. 383873 MIDDELBURG, Rekening /srl Zegel f 0 'f- 1i S f r- (f /v 60 1 1 u >r 6 u j t 7 v y- f Jry 6 Hl 7,r 70 ir Een nota van smid Schieman.

de Wete | 2018 | | pagina 25