Laat het De Wete weten 32 Een groepsfoto Antoon Bosselaers uit Mechelen (B.) kwam onlangs in het bezit van een fotokaart die hem nogal wat hoofdbrekens bezorgt. Hij stuurde hem naar ons op. Er staan achttien mannen op, de meesten in werkkleding. Achter de mannen ligt hout opgestapeld en rechts is een deel van een binnenvaart schip zichtbaar. De adreszijde van de kaart is blanco, maar heeft wel een deelstreep. De kaart moet dus van na 1905 zijn. "Het rijtje huizen rechts achter de mannen herken ik als het gedeelte van de Been houwerssingel in Middelburg tegenover de Pottenbakkerssingel", schrijft Antoon. "Heel dit rijtje bestaat niet meer, met uitzondering van het pand op de hoek met de Langevie- le. Er is een foto uit het midden van de jaren zestig waarop een groot deel van dit rijtje nog aanwezig is." Antoon stuurt ook deze foto mee. "Daarop zien we helemaal links de Seismolen uitsteken boven het pand van F. Maljers Zoon. Ook op de fotokaart is de molen te zien, althans twee wieken ervan." Antoon vergrootte een deel van de fotokaart. "Daaronder zien we de daken van twee loodsen, waarschijnlijk van de houthandel Alberts. Het groepje man nen staat aan het begin van de Pottenbak kerssingel, terwijl de fotograaf op het einde van de Schoorsteenvegerssingel staat. Tussen beide singels was een kleine in ham, waarvan op de fotokaart een stukje te zien is, rechts onderaan." Antoon vraagt wie er meer kan vertellen over deze foto. Hij neemt aan dat de man-

de Wete | 2018 | | pagina 34