34 te vertellen dat de passagiers in het vlieg tuig op losse stoelen zaten, maar wel met een riempje vastgegespt. Wie herkent de andere bakkers op de foto? Is de foto gemaakt op Walcheren of op Schouwen? En het zou ook aardig zijn als iemand nog iets kan vertellen over die rondvluchten. Vader en dochter Slicher In het Rijksmuseum te Amsterdam wordt onderzoek gedaan naar de herkomst van een collectie tekeningen, waarvan zich een deel bevindt in het museum. Onderzoeker Hester Kuiper is met name op zoek naar gegevens over Johan Jacob Slicher (1802 1880) en zijn dochter Wilhelmina Adriana Theodora Slicher, vrouwe van Domburg (1841-1926). Deze laatste erfde waar schijnlijk een verzameling tekeningen van haar vader en liet ze op haar beurt na aan haar neef Elbert Carsilius baron van Pal- landt (1898-1964). "Om meer zekerheid te verkrijgen over de vererving van deze tekeningen zoeken wij een bron die duidelijkheid geeft over de aanwezigheid van tekeningen in bezit van Johan Jacob, of eventueel zijn dochter Wilhelmina", schrijft Hester Kuiper. "In de inventaris van het Zeeuws Archief vond ik alleen informatie over het grondbezit van beide personen, maar geen inventaris van een huis, een boedelscheiding of iets der gelijks. Ook heb ik contact gezocht met het Zeeuws Museum, maar zij hebben geen nadere informatie." Andere sporen lijken eveneens dood te lopen, zodat Hester Kuiper zich nu tot de lezers van De Wete wendt. Zij spreekt het vermoeden uit dat er binnen de heemkundige kring expertise is op het gebied van deze voor Domburg belangrijke personen. Elk aanknopingspunt is welkom, ook al lijkt het onbeduidend. Reacties te zenden aan het redactiesecre tariaat van De Wete, zie de binnenzijde van de omslag.

de Wete | 2018 | | pagina 36