De Wete weet het dj 36 Een verenwagen Kees Flipse uit Koudekerke kocht een aan tal jaren geleden een ingelijst prentje van een Walchers gezelschap in een verenwa gen. Het prentje is gesigneerd: H.G.J. de Meij. Achterop staat: "Ter herinnering aan de opening van onze nieuwe zaak, Ritthem 17-11-56 fa. de Meij, H de Meij-Theune". Kees zou graag meer willen weten van de maker van dit prentje. Wij vullen zijn vraag aan: was mevrouw De Meij-Theune familie van H.G.J. de Meij, en wat was de aard van de firma De Meij in Ritthem? Nieuwe Haven? (2) "Ik heb weleens gehoord dat daar een bad huis heeft gestaan", schreef Herman Boot in de rubriek 'Reacties' in De Wete van april jl. Hij doelde op de Nieuwe Haven, tegenover de Sint Janstraat in Middelburg. Mien Steenaard-Hardon uit Middelburg bevestigt dat het badhuis van Middelburg op die plek stond. "Omdat de lagere school J aan de Nederstraat was gevorderd door de Duitsers, werd aan de klassen 3 en 4 lesgegeven in het gymnastieklokaal van de gereformeerde ulo aan de Nieuwe Haven", schrijft ze. "Dat gebouw staat er nog steeds. Op weg van huis naar deze school kwam ik elke dag langs het badhuis. Ook Duitse militairen maakten daar gebruik van. Het badhuis werd beheerd door de familie Oldeman. Bij de beschieting in 1944 werd het verwoest. Na de oorlog kwam er een nieuw badhuis in de Zusterstraat, achter de drukkerij van Den Boer. In mijn hbs-tijd (1948) ging ik daar iedere week naartoe. Ik weet niet hoe lang het badhuis daar nog

de Wete | 2018 | | pagina 38