Jaarverslag H<W 41 Jaarverslag 2017 van de Heemkundige Kring Walcheren, goedgekeurd tijdens de jaarvergadering van woensdag 18 april 2018, gehouden in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg Ledenwerving Inleiding In 2017 is het ledental van de Heemkun dige Kring Walcheren wederom iets afge nomen. We begonnen het jaar met 2.279 (betalende) leden en gedurende dit jaar hebben zich 81 nieuwe leden aangemeld, onder wie 23 cadeaulidmaatschappen. Er zijn echter 117 leden uitgeschreven, zodat we op 31 december afsloten met 2.243 leden. Daarnaast heeft de Heemkundige Kring Walcheren nog 37 zogeheten ruilabonne- menten met diverse organisaties. Bestuur Het bestuur kwam tijdens het verslagjaar zes keer bijeen. Aan het begin van het verslagjaar was het bestuur als volgt samengesteld: de heer M.M. Steenbeek (voorzitter), mevrouw W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer (se cretaris), de heer R. Hubrechsen (penning meester) en de algemene bestuursleden de heren F. van den Driest, L. Faase, D.J. Holtkamp en W. de Veij. Tijdens de jaarvergadering van 26 april 2017 was de voorzitter, de heer M.M. Steenbeek, aftredend en statutair niet her kiesbaar. In zijn plaats werd in de functie van voorzitter gekozen mevrouw C.N. Pol derman. Ook de heer L. Faase was in deze jaar vergadering aftredend en statutair niet herkiesbaar. Doordat hij echter wegens vakantie niet aanwezig kon zijn, is tijdens de eerstvolgende bijeenkomst in het najaar officieel afscheid van hem genomen. Financiën De contributie bleef dit jaar gehandhaafd op 15,-. Commissie van deskundigen (kennispool) De commissie van deskundigen, samenge steld in 2015, is ook dit jaar weer geraad pleegd. Uitreiking HKW-Cultuurfondsprijs 2017 Tijdens de jaarvergadering van 26 april 2017 werd de driejaarlijkse HKW-Cultuur- fondsprijs - met daaraan verbonden een bedrag van tweeduizend euro - met recht en reden toegekend aan de heer M. van den Broeke. De tekst van het juryrapport is in De Wete van juli 2017 gepubliceerd. Normaliter wordt de winnaar van de HKW-Cultuurfondsprijs ook aan de leden gepresenteerd met een interview in De Wete. Dit was echter met de heer Van den Broeke al gebeurd in het oktobernummer van 2016, naar aanleiding van zijn boek 'Het pryeel van Zeeland'over buitenplaat sen op Walcheren in de periode 1600 1820. HKW-Publicatiefonds Er zijn in 2017 drie aanvragen ontvan gen voor een financiële bijdrage uit het HKW-Publicatiefonds; slechts één daarvan is gehonoreerd: de Stichting De Zeeuwse Streekdrachten heeft een bijdrage ontvan gen van tweeduizend euro. In het julinummer van 2017 werd vermeld dat de leden een gratis exemplaar van De Wete konden aanvragen om meer mensen

de Wete | 2018 | | pagina 43