42 op de hoogte te brengen van het bestaan van onze vereniging en ons kwartaaltijd schrift, dit in de hoop dat het weer nieuwe leden zou opleveren. Er zijn totaal 29 aanvragen voor een gratis Wete ontvangen, met als resultaat 6 nieu we leden. De Wete Ook in 2017 verscheen ons verenigingsor gaan De Wete weer elk kwartaal met aller lei wetenswaardigheden over ons heem. Aan het begin van het verslagjaar was de redactiecommissie als volgt samengesteld: de heer P. Blom (hoofdredacteur), de heer G.J. Gerestein (eindredacteur), mevrouw M. Meijer-van der Linde (beeldredacteur), mevrouw H.J. van der Heijden-Schippers (redactiesecretaris) en de redactieleden mevrouw H. Begheyn-Brinkman, de heer R. Gabriëlse, mevrouw C. Lere-Boone en de heer J. van Roosendaal. Deze samen stelling bleef dit verslagjaar ongewijzigd. Website Heemkundige Kring Walcheren, www.hkwalcheren.nl Dit was het derde jaar van de nieuwe web site, beheerd door de heren L.M. Hollestel- le en S. de Nooijer. De website wordt bijgehouden door deze webmasters en een bestuurslid. Vanuit de redactiecommissie was er nog geen mede werking voor de website beschikbaar. De belangrijkste onderdelen op de website vormen de informatie over het kwartaaltijd schrift De Wete en de activiteiten. De op de website bestaande mogelijkheid oude nummers van De Wete te kunnen raadplegen in de Tijdschriftenbank Zeeland was aanvankelijk niet beschikbaar omdat de beheerder van de Tijdschriftenbank, ZB Planbureau, de auteursrechten die moge- lijk van toepassing zijn op artikelen, moest regelen. Eind 2016 was dit een feit en van af 2017 kan er weer via de website van de HKW naar oude artikelen in de Wetes over de jaren 1971-2015 worden gezocht. In 2017 waren er 2.944 bezoekers; 33 procent van de bezoekers is 65-plus en 15 procent jonger dan 35 jaar. Zestig procent van het aantal bezoekers komt uit Zeeland. Via de website is het ook mogelijk zich op te geven als lid van de HKW, een vraag te stellen of te reageren. In het verslagjaar heeft een groot aantal personen zich via het formulier op de website opgegeven als lid. Via het e-mailadres ledenadministra- tie@hkwalcheren.nl zijn ook aanmeldingen binnengekomen, en zijn lidmaatschappen aangevraagd, afgezegd en adreswijzigin gen doorgegeven. Er werden enkele inhoudelijke vragen gesteld. De meeste hiervan zijn doorver wezen naar de Zeeuwse Bibliotheek en het Zeeuws Archief. Van de mogelijkheid om via de website nummers van eerder verschenen Wetes te bestellen werd regelmatig gebruik ge maakt. Om de interactie met de leden te verbe teren en nog meer bekendheid op het wereldwijde web te krijgen is vanaf 10 september 2014 op de sociale-netwerksite Facebook een pagina aangemaakt van de HKW. Hiermee kunnen leden die zelf actief zijn op Facebook berichten van de HKW ontvangen en delen met anderen. Op de pagina van de HKW wordt informatie over De Wete en over activiteiten onder de aan dacht gebracht. Al meer dan 180 mensen hebben de pagina gevonden en geliked. www.veldnamenwalcheren.nl De website www.veldnamenwalcheren.nl

de Wete | 2018 | | pagina 44