43 biedt de mogelijkheid om de resultaten van 34 jaar veldnamenonderzoek op Wal cheren, uitgevoerd door de toenmalige Veldnamencommissie van de HKW, op een andere wijze te presenteren, en bovendien kunnen aanvullende en nieuwe gegevens worden toegevoegd. Het aantal bezoekers aan deze website is in 2017 ten opzichte van 2016 weer wat toegenomen. Dit heeft waarschijnlijk te ma ken met het toevoegen van de veldnamen van een aantal voormalige Walcherse ge meenten aan het Geoloket Cultuurhistorie van de provincie Zeeland. De vooroorlogse veldnamen van de percelen op Walcheren kunnen via deze provinciale website in combinatie met historische kaarten worden geraadpleegd. Activiteitencommissie De Activiteitencommissie was aan het begin van het verslagjaar als volgt samen gesteld: mevrouw T. Kodde-Huibregtse, mevrouw A.M. van der Most-Zuurdeeg en mevrouw A.P Simonse. De samenstelling van deze commissie bleef dit verslagjaar ongewijzigd. De commissie heeft ook dit jaar weer alle activiteiten - in de vorm van lezingen en excursies - georganiseerd. Activiteiten In 2017 werden vijf reguliere bijeenkom sten in de aula van de ZB te Middelburg gehouden (zie ook de verslagen in de di verse Wetes van 2017). De jaarlijkse HKW-wandeling vond plaats op woensdag 5 juli 2017 in Middelburg, in het kader van de viering van 800 jaar stadsrechten Middelburg. De buitenheemse excursie vond plaats op zaterdag 23 september 2017 en voerde ons naar België, en wel naar Bornem en Oudenaarde. Contacten met andere organisaties Met het merendeel van de heem- en oud heidkundige organisaties in Zeeland vond weer een uitwisseling van tijdschriften plaats. W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, secretaris Notulen van de jaarvergadering van de Heemkundige Kring Walcheren, ge houden op woensdag 18 april 2018 in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg 1. Opening De voorzitter, mevrouw C.N. Polderman, opent de vergadering en heet de ruim dertig aanwezigen welkom op deze verga dering. 2. Notulen jaarvergadering 2017 Naar aanleiding van deze notulen geeft een der leden, de heer A.P. de Klerk, het bestuur nogmaals in overweging elk HKW- lid een jaar lang een gratis exemplaar van De Wete te geven. De leden kunnen dan hiermee wellicht nieuwe leden aanbrengen. De voorzitter antwoordt hier bij agendapunt 8 van deze vergadering nader op terug te komen. Er zijn verder geen op- en aanmerkingen meer, zodat de notulen van de jaarverga dering 2017, onder dankzegging aan de secretaris, mevrouw W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, worden goedgekeurd. 3. Ingekomen stukken en mededelingen Bericht van verhindering ontvangen van

de Wete | 2018 | | pagina 45