44 de heren H.E.F. van Beek, G.J. Gerestein, C.P Meijers en W. de Veij. Verder wordt meegedeeld dat de consump ties in de pauze, zoals gebruikelijk tijdens de jaarvergadering, voor rekening van de vereniging zijn. Ten slotte deelt de voorzitter nog mee dat het bezoek aan de buitenplaats Moes bosch op zaterdag 2 juni 2018 is uitgebreid met een tweede rondleiding; beide rondlei dingen zijn inmiddels volgeboekt. 4. Jaarverslagen 2017 a. Jaarverslag secretaris Het jaarverslag 2017 wordt, onder dank zegging aan de secretaris, mevrouw W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. b. Jaarverslag penningmeester De penningmeester, de heer R. Hubrech- sen, geeft een mondelinge toelichting bij de cijfers. Er zijn geen op- of aanmerkingen vanuit de vergadering, zodat het financieel jaarver slag 2017, onder dankzegging aan de heer Hubrechsen, wordt goedgekeurd. 5. Verslag kascommissie De leden van de kascommissie, de heren K. Meertens en K.F.H. Schorer, hebben op dinsdag 13 maart 2018 de boeken en de administratie van de penningmeester, de heer R. Hubrechsen, ingezien en in orde bevonden. Geconstateerd is dat de administratie nauwgezet en volledig in overeenstemming met de getoonde bescheiden door de pen ningmeester is bijgehouden; veel lof voor de zorgvuldige wijze van beheer door de heer R. Hubrechsen. De commissie stelt dan ook voor de reke- ning en verantwoording over het jaar 2017 goed te keuren en de penningmeester decharge te verlenen. De vergadering gaat hiermee akkoord. Verder heeft de kascommissie het bestuur, gezien de gezonde financiële situatie van de vereniging, in overweging gegeven het jaarlijks beschikbare bedrag voor het Pu blicatiefonds te verhogen (zie ook agenda punt 8). 6. Benoeming kascommissie De heer K.F.H. Schorer is aftredend. De heer K. Meertens blijft nog één jaar aan als lid van de kascommissie. Ondanks een oproep van de voorzitter aan de vergadering meldt zich helaas niemand aan voor deze commissie. 7. Contributie Het contributiebedrag van 15,- blijft voor 2019 gehandhaafd. In een nadere toelichting meldt de pen ningmeester, de heer R. Hubrechsen, dat het innen van de contributie via acceptgi ro's steeds meer kosten - onder meer in de vorm van drukkosten en bankkosten - met zich meebrengt. Ook de administratie hiervan brengt veel werkzaamheden voor de penningmeester met zich mee. Het bestuur stelt daarom voor dat de leden die via automatische incasso betalen met ingang van het jaar 2019 1,- korting op de contributie zullen krijgen. De leden die toch vasthouden aan betaling via acceptgi ro's blijven het bedrag van 15,- betalen. De vergadering gaat akkoord met dit voor stel. De penningmeester zal in het okto bernummer van De Wete hiervan melding maken.

de Wete | 2018 | | pagina 46