45 8. Beleid bestuur a. Instellen HKW-Erfgoedfonds Naar idee van de kascommissie tijdens de jaarvergadering 2017, bij monde van de heer H.J. Vader, stelt het bestuur nu voor een HKW-Erfgoedfonds in te stellen. Naast het HKW-Publicatiefonds zou er ruimte moeten zijn voor het verlenen van financië le bijdragen aan activiteiten die gericht zijn op verbreiding van kennis van het Walcher- se heem, op cultuurbehoud en -educatie en op behoud/versterking van immaterieel erfgoed. Gedacht kan worden aan ten toonstellingen, manifestaties, podiumpro ducties, folklore-evenementen en andere culturele uitingen met een duidelijk heem kundig karakter. Hiertoe heeft het bestuur een reglement Erfgoedfonds Heemkundige Kring Walcheren opgesteld, dat te raadple gen is op www.hkwalcheren.nl. Het bestuur stelt voor om voor dit doel jaar lijks een bedrag beschikbaar te stellen via de verenigingsbegroting. Voor 2018 wordt voorgesteld dit bedrag te maximeren op 5.000,- (vijfduizend euro). De vergadering gaat hiermee akkoord. b. Verhoging maximumbedrag HKW-Publicatiefonds In 2016 is het HKW-Publicatiefonds inge steld; de tekst hiervan is te raadplegen op www.hkwalcheren.nl. Uit dit fonds kunnen bijdragen worden verleend aan de tot standkoming van publicaties die bijdragen aan het in stand houden van Walchers erfgoed in brede zin. In het reglement is een maximumbudget van 3.000,- (drie duizend euro) per jaar vastgelegd. Het bestuur stelt voor dit bedrag te verho gen naar 5.000,- (vijfduizend euro) per jaar en het bedrag niet meer in het regle ment vast te leggen doch jaarlijks vast te stellen bij de begroting. Dit laatste maakt het mogelijk het bedrag jaarlijks eventueel aan te passen zonder verwijzing naar het reglement. De vergadering gaat akkoord met dit voor stel. Zoals vermeld in het jaarverslag 2017 heeft de Stichting De Zeeuwse Streekdrachten een bijdrage ontvangen uit het HKW-Publi- catiefonds. Een lid, de heer A.P de Klerk, vraagt zich af of dit conform het reglement is. Een der bestuursleden, de heer D.J. Holtkamp, geeft hierover nadere uitleg. Het bleek dat de door het bestuur opgestelde criteria te streng waren, zodat het regle ment enigszins is aangepast; hiertoe is het bestuur bevoegd. c. HKW-Commissie van deskundigen De voorzitter, mevrouw C.N. Polderman, vestigt nog eens de aandacht op de in 2016 ingestelde HKW-Commissie van des kundigen. Deze commissie heeft kennis in huis op velerlei gebied. De voorzitter doet nogmaals een oproep aan de leden om bedreiging van erfgoed toch vooral te melden. Zelf heeft het bestuur een abonnement op de plannen van de drie Walcherse ge meenten, om eventuele bedreigingen van erfgoed tijdig te kunnen signaleren. d. Ledenwerving Met trots presenteert de voorzitter, mevrouw C.N. Polderman, de nieuwe HKW-folder. De folders kunnen na afloop van de vergadering door de leden worden meegenomen om her en der uit te delen. Ze zullen de komende tijd ook bij allerlei instanties te verkrijgen zijn. Een der leden, de heer A.P de Klerk, is van mening dat het werven van leden con-

de Wete | 2018 | | pagina 47