46 tinu onder de aandacht dient te blijven. De voorzitter antwoordt dat het bestuur zich hiervan welbewust is en dat dit altijd een agendapunt is tijdens de bestuursvergade ringen. Verder kan de voorzitter melden dat er een afspraak is gemaakt met het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen dat de leden van het Genootschap eenmaal een gratis Wete kunnen aanvra gen en dat zij gedurende één jaar gratis toegang tot de HKW-lezingen hebben. De HKW-leden op hun beurt kunnen geduren de één jaar gratis een digitaal abonnement verkrijgen op het tijdschrift Zeeland van het Genootschap. Nadere informatie hierover zal later dit jaar in de beide verenigingsor ganen worden gepubliceerd. 9. Begroting 2018 Wederom een nadere toelichting van de penningmeester, de heer R. Hubrechsen. De begroting 2018 wordt zonder nadere op- of aanmerkingen goedgekeurd, onder dankzegging aan de heer Hubrechsen. 10. Verkiezing bestuursleden Dit agendapunt wordt iets gewijzigd. a. De heer R. Hubrechsen (penningmees ter) is aftredend en herkiesbaar. De verga dering gaat akkoord met zijn herverkiezing. b. De heer W. de Veij (algemeen bestuurs lid) is tussentijds aftredend en niet herkies baar. Omdat hij deze avond verhinderd is, heeft het bestuur hem enkele dagen geleden al bedankt voor zijn inzet en hem een cadeaubon en een boeket bloemen overhandigd. c. De heer F. van den Driest (algemeen bestuurslid) is aftredend en statutair niet herkiesbaar. Het bestuur stelt voor in zijn plaats te benoemen de heer A.H.E. Mostert te Middelburg. De vergadering gaat hier mee akkoord. Als aanvulling hierop stelt het lid de heer A.P de Klerk voor dat kandidaten voor een bestuursfunctie zich aan de vergadering presenteren. De voorzitter antwoordt dat de heer Mostert zich in de eerstvolgende editie van De Wete aan de leden zal pre senteren. (Zie de rubriek 'Feiten en mede delingen' in dit nummer, pag. 57 e.v.) d. Hoewel niet vermeld op de agenda, overhandigt mevrouw C.N. Polderman vervolgens een cadeaubon en een boe ket bloemen aan de secretaris, mevrouw W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, ter gelegenheid van haar 25-jarig jubileum als secretaris van de vereniging. Mevrouw Valckenier von Geusau spreekt hierop een kort dankwoord uit. 11. Benoeming van een erelid Volgens artikel 5 van de statuten bestaat de mogelijkheid een erelid te benoemen. De voorzitter, mevrouw C.N. Polderman, stelt voor het aftredende bestuurslid de heer F. van den Driest tot erelid van de Heemkundige Kring Walcheren te benoe men. Zij somt in het kort zijn vele verdien sten voor de vereniging op. De vergadering gaat met applaus akkoord met dit bestuurs voorstel. De voorzitter overhandigt vervolgens de heer Van den Driest als dank voor zijn jarenlange inzet voor de vereniging een cadeaubon en een boeket bloemen en fe liciteert hem met zijn benoeming tot erelid. De heer Van den Driest spreekt hierop een kort woord van dank uit. (Zie ook de rubriek 'Feiten en mededelingen' in dit nummer, pag. 57 e.v.)

de Wete | 2018 | | pagina 48