word OOk UP! 58 Heem. -Ging Walcheren Nieuwe folder Bij deze editie van De Wete wordt een exemplaar van de nieuwe folder van de Heemkundige Kring Walcheren meegestuurd. De folder werd op de al gemene ledenvergadering van 18 april jl. aan de leden gepresenteerd. Het is de bedoeling dat de folder wijdver spreid wordt, zodat nog meer mensen kennis kunnen maken met onze kring én het mooie blad De Wete. Meer exemplaren van de folder zijn op te vragen bij de penningmeester (zie colofon). Toen hij tijdens de jaarvergadering 1974 aftrad als lid van de kascommissie, werd hij in diezelfde vergadering benoemd tot bestuurslid. De HKW had toen 235 leden. Tegelijk met dit bestuurslidmaatschap was hij lid van de toenmalige Publicatiecommis sie én van de Veldnamencommissie. In 1987 trad Frans af als bestuurslid. Als dank voor zijn inzet ontving hij onder meer een revers-speldje met een Zeeuws knoopje. In zijn dankwoord zei voorzitter Peter Sijnke dat Frans een vast rustpunt te midden van alle rumoer makende be stuursleden was. In zijn tweede bestuursperiode, dertig jaar later, waaraan nu dus een eind is geko men, is gebleken dat die karakterschets nog steeds opgaat. Zijn medebestuursle den kennen hem niet anders dan als een stille kracht, met altijd een weloverwogen en waardevolle inbreng. Vanaf april 1990 is Frans van den Driest een rubriek in De Wete gaan verzorgen, de Vadertjes. Hij behandelde daarin de Wal- cherse uitdrukkingen die de volkskundige Jan Vader (1875-1966) had gebundeld. Maar liefst veertig afleveringen hiervan zijn in De Wete gepubliceerd. Ook over andere onderwerpen heeft hij in ons verenigings orgaan geschreven, van de laatste man in streekdracht tot Annetje Liesjesdag en Miniatuur Walcheren. Later ging Frans ook verslagen van de diverse bijeenkomsten verzorgen. Hij heeft het bestuur inmiddels laten weten dat hij hieraan zijn bijdrage wil blijven leveren; dat doet hij dan in samen werking met oud-bestuurslid Leo Faase. Gezien deze opsomming is het niet ver wonderlijk dat de allereerste driejaarlijkse HKW-Cultuurfondsprijs in 2001 aan Frans van den Driest werd uitgereikt. Naar aanleiding van zijn aftreden tijdens

de Wete | 2018 | | pagina 60