59 de jaarvergadering van 2018 stelde het bestuur, conform de statuten en op grond van het bovenstaande, de ledenvergade ring voor Frans van den Driest tot erelid te benoemen. De vergadering ging hiermee onder applaus akkoord. Het erelidmaatschap van de vereniging houdt tevens in dat Frans vanaf heden is vrijgesteld van het betalen van de jaarlijkse contributie. Frans van den Driest is hier mee het derde erelid in de geschiedenis van de HKW. HKW-Erfgoedfonds Tijdens de jaarvergadering van 18 april 2018 gingen de leden akkoord met het instellen van een HKW-Erfgoedfonds. Nieuw bestuurslid stelt zich voor Beste lezer, Als nieuw algemeen bestuurslid bij de Heemkundige Kring Walcheren maak ik graag van de gelegenheid gebruik om mijzelf aan u voor te stellen. Mijn naam is Ilja Mostert. Ik ben 33 jaar en geboren en getogen in Middelburg. Al van jongs af aan heb ik een grote passie voor ge schiedenis en cultureel erfgoed. Als jon ge jongen speurde ik met mijn detector de Zeeuwse akkers af op zoek naar ver borgen schatten. Met de studie archeo logie aan de Universiteit van Amsterdam zette ik mijn hobby om in mijn beroep. Na ruim tien jaar met veel plezier in Amsterdam te hebben gewoond keerde ik terug naar het Zeeuwse. Samen met mijn vriendin Daniëlle en onze zoon Ids woon ik in het mooie centrum van Mid delburg. Eind van de zomer verwachten wij onze tweede zoon. Sinds 2014 werk ik in de studiezaal van het Zeeuws Archief. Daar help ik bezoe kers met hun onderzoek en verricht ik ook achter de schermen verschillende werkzaamheden. Voorheen stond ik let terlijk met de voeten in de klei op zoek naar sporen uit de geschiedenis, nu speur ik met name de papieren archie- Ilja Mostert. (foto Ida Doorenweerd) ven af op zoek naar interessante nieuwe feitjes uit onze historie. Mogelijk bent u mijn naam al eens eerder tegengeko men. Naast mijn werk in de studiezaal van het Zeeuws Archief ben ik ook in mijn vrije tijd vaak in de archieven te vinden op zoek naar verborgen pareltjes. Mijn vondsten deel ik graag met een breder publiek. In dat kader verscheen er al een paar keer een artikel van mijn hand in De Wete en ook geef ik zo nu en dan een lezing. Als bestuurslid heb ik een nieuwe manier gevonden om mijn steentje te kunnen blijven bijdragen aan het uitdragen van ons cultureel erfgoed aan een breed publiek. Ilja Mostert

de Wete | 2018 | | pagina 61