Naast het in 2016 ingestelde HKW-Publi- catiefonds zou er ruimte moeten zijn voor het verlenen van financiële bijdragen aan activiteiten die gericht zijn op verbreiding van kennis van het Walcherse heem, op cultuurbehoud en -educatie en op behoud/ versterking van immaterieel erfgoed. Gedacht kan worden aan tentoonstellin gen, manifestaties, podiumproducties, folklore-evenementen en andere culturele uitingen met een duidelijk heemkundig karakter. Voor dit doel wordt jaarlijks een bedrag beschikbaar gesteld via de verenigingsbe groting. Voor 2018 zal dit een bedrag zijn van maximaal 5.000,- (vijfduizend euro). De tekst van het reglement van dit HKW- Erfgoedfonds is te raadplegen op www. hkwalcheren.nl. Kijken in kerken en synagoge, zomer 2018 Ook deze zomer is het weer mogelijk op de donderdagen in de maanden juli en augustus nader kennis te maken met het religieus erfgoed in de Middelburgse bin nenstad. Onder leiding van een deskundi ge gids worden gedurende ruim anderhalf uur verschillende kerken en de synagoge bezocht. De start is elke donderdag in juli en augus tus om 13.30 uur bij de balie in de Abdij kerken, ingang links van de Lange Jan (de Abdijtoren). Aan volwassenen wordt een bijdrage van 4,- gevraagd, kinderen t/m 12 jaar lopen gratis mee. Zie ook www.langejanproject.wordpress. com/kerkenpad. Het lidmaatschap cadeau doen In het oktobernummer van De Wete ver schijnt ie weer, de cadeaubon voor een jaar lidmaatschap van de Heemkundige Kring Walcheren, inclusief vier afleveringen van dit prachtige blad. Tegen het einde van het jaar wordt de cadeaubon volop gebruikt, maar het kan het hele jaar door. Het lidmaatschap geldt wel uitsluitend voor het lopende kalenderjaar, dus van januari tot en met december. Wie als lid wordt aangemeld krijgt de in het desbetreffende jaar al verschenen nummers van De Wete allemaal toegestuurd. De bon staat ook op de HKW-website en is gemakkelijk te downloaden. De Groote Oorlog in Veere In Museum Veere is tot en met 1 december 2018 de tentoonstelling 'Tussen Hoop en Vrees: Veere en de Groote Oorlog (1914 1918)' te zien. Zowel in de Schotse Huizen als in het Stadhuis wordt getoond hoe hon derd jaar geleden het leven 'tussen hoop en vrees' moet zijn geweest in Veere en omstreken. Museum zoekt boeken In het Museum Arnemuiden wordt nog steeds hard gewerkt aan de uitbreiding van de bibliotheek over Arnemuiden. Heeft u boeken over de geschiedenis of het heden van Arnemuiden of boeken waarvan de auteur uit Arnemuiden afkomstig is en wilt u deze schenken aan het museum, dan kunt u contact opnemen via het e-mail- adres museum@museumarnemuiden.nl of telefoonnummer 0118-602824.

de Wete | 2018 | | pagina 62