12 gewerkt in de buurt van Ellewoutsdijk, en Liet heeft in Groede de geboorteweeën, het ontstaan van de roman De heks van Veere meegemaakt. Het kost nu niet veel moeite om het Goese duo te identificeren; het betreft hier Cees Lenshoek en zijn vrouw Eulalie Lenshoek-van Wageningen, roepnaam Liet. C.E.P Lenshoek werd op moest werken bij boeren. Zijn vrouw Liet was evenzeer met hart en ziel de Bewe ging toegedaan. Ze had zich vooral op de jeugd gestort en carrière gemaakt in de Nationale Jeugdstorm. Ze had Jo gezel schap gehouden in het kamp Groede. In de justitiedossiers van het Goese echtpaar wordt hun huis aan de Patijnweg beschre- Bij de installatie van C.E.P. Lenshoek als NSB-burgemeester van Goes. V.l.n.r. onbe kend, Beauftragte W. Münzer, mevrouw E. Lenshoek-van Wageningen, C.E.P. Lenshoek en NSB-voorman Jan Dekker, 19juli 1941. (ZBI Planbureau en Bibliotheek van Zeeland, Beeld bank Zeeland, 21345) zaterdagavond 19 juli 1941 in Goes beë digd als (waarnemend) burgemeester. Hij was begin 1938 lid geworden van de NSB. Hij bleef burgemeester tot de bevrijding in 1944.11 Tijdens zijn internering zat hij onder andere in het fort Ellewoutsdijk waar hij ven als "een trefpunt van vooraanstaande landverraders" en als een plek waar "het nazi-gif bij de jeugd erin werd gepompt". Volgens de verklaring van de huishoudster was mevrouw "het brein" en meneer "de sufferd".12 Nu we weten dat de heksensabbat met de disgenoten (met uitzondering van Jac Prince) een reünie is geweest van ex-NSB- leden en vrienden uit de interneringskam pen, is een kleine Abstecher naar Roline Wichers Wierdsma eveneens op zijn plaats. De Domburgse dame keek al voor de oorlog vol bewondering naar Duitsland.

de Wete | 2018 | | pagina 14