42 Wim Kosten. Hij verongelukte met de koets van Jenny Boone. Niet lang daarna kwam op bijna dezelfde plaats de bestuurder van een brommobiel om bij een vergelijkbaar ongeval. Sindsdien is de Nieuwe Vlissing- seweg afgesloten voor langzaam verkeer. Jan van Splunder uit Middelburg schrijft ons dat er nooit een spoorlijn heeft ge lopen tot aan de Vitrite-vestiging aan de Arne bij Arnemuiden, zoals A.R. Koppejan beweert. Ook het proces van het maken van glas wordt onjuist weergegeven, vindt Van Splunder. Maar dan komt de aap uit de mouw. Het is dit jaar namelijk 125 jaar geleden dat de Vitrite in Middelburg werd opgericht, en Jan van Splunder is samen met een aantal andere gepensioneerde Vitrite-medewerkers een jaar lang bezig geweest met de samenstelling van een ruim geïllustreerd boek over de geschiede nis van het bedrijf. Als alles volgens plan verloopt verschijnt het boek begin oktober, ongeveer gelijktijdig met dit nummer van De Wete. Uiteraard zullen wij er in een van de volgende nummers aandacht aan besteden. Groot Abeele Al ruim tien jaar loopt in De Wete een serie artikelen van Jan Kaljouw over bui tenplaatsen en herenhuizen aan de Oude Vlissingseweg tussen Middelburg en Oost-Souburg. Het laatste artikel, een soort uitsmijter die wij nog op de plank hebben liggen, verschijnt waarschijnlijk begin vol gend jaar. Barend Puype uit Middelburg volgt de serie met extra belangstelling omdat zijn grootvader er af en toe in wordt genoemd. Die grootvader, de wagenmaker Piet Davidse uit Groot Abeele, moet een markant figuur zijn geweest. Berend stuur de ons een foto van het gezin Davidse en vertelt dat hij nog veel meer interessante

de Wete | 2018 | | pagina 44