Bijeenkomsten H<W PHILIPS 52 ONTVANGTOESTEL TYPE No. 2511 GEBR UIKSAANWIJZING te hij ook nog twintig jaar in verschillende managementfuncties bij de Vitrite in Mid delburg. Oude radio's zijn altijd zijn hobby gebleven. Zo heeft hij na zijn pensionering een "NSF type Hilversum3 radio" uit 1930 gerestaureerd voor het bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp. U hebt het al gezien: de namen van Mar griet, Hans én Jaap zijn niet vetgedrukt en in kleur weergegeven, want geen van drie- en heeft de locatie van het gevalletje aan de geval van De Kubus kunnen melden. Niettemin nemen wij onze pet diep voor hen af. En met Coen Albers zijn ook wij er weer wat wijzer van geworden. Rondleiding Moesbosch Op 2 juni 2018 stelde de familie Van Doorn de buitenplaats Moesbosch en de tuin belangeloos open voor leden van de Heemkundige Kring Walcheren. Vanwege de grote belangstelling was de familie Van Doorn bereid zowel 's morgens als 's mid dags een rondleiding te geven voor veertig personen. Ondanks die twee rondleidingen moesten toch nog dertig personen worden teleurgesteld. Na een hartelijke ontvangst met koffie of thee werd een groep door Martin van den Broeke rondgeleid in de tuin. De anderen bekeken onder leiding van de heer Van Doorn de woning. Later wisselden beide groepen van rondleider. In 1805 kocht mr. Abraham van Doorn de nabijgelegen buitenplaats Der Boede, om een jaar later ook de buitenplaats Moesbosch te kopen. Toen Van Doorn Moesbosch kocht stond er al een koets huis. Uit de muurankers is op te maken dat het uit 1692 dateert. Nu is het te huur als vakantiewoning. Op de plaats van de huidige villa stond een huis dat een stuk kleiner was. In een van de kamers hangt daarvan een afbeelding. Verder hoorden bij de buitenplaats een boerderij met woning, een bakkeet en zaai- en weilanden. Het bos bestond uit elzen-, essen-, olmen- en wilgenhout. Uniek voor Zeeland is de grafkelder. Abra ham van Doorn liet die in 1812 bouwen voor de familie. Hoewel de grafkelder nu op de buitenplaats Moesbosch ligt, be staat het vermoeden dat deze eerst bij het huis Der Boede hoorde. Toen een nieuwe

de Wete | 2018 | | pagina 54