56 De kosten van het betalingsverkeer vormen met een bedrag van ongeveer duizend euro een behoorlijke post op onze begroting. Met name de kosten van het drukken en verwerken van acceptgiro's hakken er stevig in. Het gebruik van een incasso is aanmerke lijk voordeliger. U machtigt de penning meester om in januari de jaarlijkse contributie van uw rekening te boeken. Het bestuur heeft daarom besloten de leden die gekozen hebben voor beta ling door middel van een incasso te bevoordelen. Zij betalen vanaf januari 2019 slechts 14,-. Bij een andere betaalwijze blijft de contributie gehand haafd op 15,-. Incasso en ledenpas Het bestuur heeft besloten tot invoe ring van een ledenpas, die gebruikt kan worden bij sommige lezingen. De meeste lezingen zijn voor iedereen toegankelijk, maar soms is de belang stelling zo groot dat we moeten selec teren. Dan gaan leden voor op vertoon van de ledenpas. Met deze pas heeft het lid dan toegang, samen met een huisgenoot. Ook de toegangsprijs voor niet-leden is voortaan hoger dan voor leden. Neem de pas dus mee! De ledenpas wordt u toegestuurd bij de januari-Wete. Hij maakt onderdeel uit van de adresdrager. Let u dus even goed op en gooi de adressticker niet weg. De pas is gestanst, zodat u deze uit de adresdrager kunt drukken. De ledenpas is een heel jaar geldig. Rob Hubrechsen, penningmeester limonadefabriekjes. Limonade en bier heb ben trouwens veel met elkaar gemeen. Wilt u meer weten? Kom naar de open dag op zaterdag 3 november a.s. van 9.00 tot 17.00 uur in het Zeeuws Archief, Hofplein 16 te Middelburg. Zie ook www.zeeuwsar- chief.nl. Het programma van de open dag ziet er als volgt uit. 0 Rondleidingen door de ondergrondse depots, waarbij archiefmedewerkers bij zondere archiefstukken presenteren. 0 Lezing over dorst en drinkgewoonten in Zeeland door Willem van den Broeke, oud-docent geschiedenis aan o.a. Univer sity College Roosevelt. 0 Lezing over de herberg Het Prinsenwa pen door archiefmedewerker Ilja Mostert. 0 Stadswandelingen met archivaris Toon Franken en Edwin Mijnsbergen, bekend van 'Wij zijn de stad' en 'Middelburg Dronk'. 0 Drinkgerei uit Zeeuwse bodem: presen tatie van bodemvondsten door de Walcher- se Archeologische Dienst. 0 Grote genealogische beurs: HCC-ge- nealogiedag Genealogische Contactdag Zeeland. 0 Lezing Carolijn Visser over haar boek Selma. Ontsnapt aan Hitler, gevangene van Mao, in 2017 bekroond met de Libris Geschiedenisprijs. 0 Zelf onderzoek doen in de studiezaal. Het programma is gratis, met uitzondering van de lezing door Carolijn Visser. De cadeaubon. Nu nóg goedkoper! Het loopt tegen het einde van het jaar, dus wordt het weer tijd voor de cadeau bon. U kent 'm zo langzamerhand wel. En hij is populair. Een groot deel van de

de Wete | 2018 | | pagina 58