59 te verkrijgen met een rijmpje uit een re- derijkersboek van Veere. Wie wil kan dat rijmpje transcriberen en de oplossing vóór 5 november a.s. toesturen aan educatie@ zeeuwsarchief.nl. Onder de goede inzen dingen worden drie prijzen verloot. De Groote Oorlog in Veere In dit nummer van De Wete hebt u het ver haal van Jan Zwemer kunnen lezen over het leven op Walcheren tijdens de Eerste Wereldoorlog, die tot 1940 de Groote Oor log werd genoemd. Jan opende in mei jl. met dit verhaal de tentoonstelling 'Tussen Hoop en Vrees: Veere en de Groote Oorlog (1914-1918). De tentoonstelling, waarin wordt getoond hoe honderd jaar geleden het leven 'tussen hoop en vrees' moet zijn geweest in Veere en omstreken, is nog tot en met 24 november a.s. te zien in zowel het museum De Schotse Huizen als het Stadhuis in Veere. Donaties Met enige regelmaat krijgen zowel het HKW-bestuur als de redactie van De Wete oude foto's en andere documenten 'van vroeger' aangeboden. Meestal zijn deze zaken afkomstig uit erfenissen of ze kwamen boven water bij een verhuizing. Weggooien is geen optie, want dat doe je niet met foto's en papieren waaraan vaak dierbare herinneringen vastzitten. Helaas moeten wij dit soort donaties afslaan om dat wij zelf geen (oud) archief hebben. We verwijzen dan wel altijd door naar de ar chieven in onze provincie. Die zijn immers ingericht voor het bewaren van documen ten. Het bekendste is het Zeeuws Archief in Middelburg, waarin ook de gemeente- archieven van Middelburg en Veere zijn ondergebracht. Daarnaast zijn er het Ge meentearchief Vlissingen en de Beeldbank van de Zeeuwse Bibliotheek (officieel ZB I Planbureau en Bibliotheek van Zeeland). Ook buiten Walcheren kan men terecht bij verschillende gemeentearchieven. U mag ervan verzekerd zijn dat men uw schenking daar graag ontvangt en dat er goed op gepast wordt. De redactie van De Wete onderhoudt goe de contacten met de diverse archieven. Aan de herkomst van de illustraties in het blad is te zien dat wij graag gebruik maken van het (foto)materiaal dat zij onder hun hoede hebben. Zeeuwse Boekenweek 2018 De Zeeuwse Boekenweek wordt dit jaar gehouden van woensdag 31 oktober tot en met zaterdag 10 november. In alle Zeeuw se boekhandels ligt dan het boekenweek geschenk Zeeland belicht, met foto's van Ruden Riemens en tekst van PZC-journa- list Jan van Damme. U krijgt het tijdens de Zeeuwse Boekenweek bij de aankoop van ten minste 15,- aan boeken. Op zaterdag 3 november wordt de Zeeuw se Boekenprijs 2018 uitgereikt. Dat gebeurt tijdens een bijeenkomst vanaf 19.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteen- sedijk 7 in Middelburg. Voor die prijs wa ren er dit jaar maar liefst 70 inzendingen, waaruit begin september een longlist van 11 titels is samengesteld. Van de jury van de boekenprijs maakt HKW-voorzitter Tiny Polderman deel uit. De Zeeuwse Boeken prijs bestaat uit vier verschillende prijzen: de zogeheten Accolades, de Prijs van de Zeeuwse Boekhandel, de PZC Publieks prijs en de Zeeuwse Boekenprijs zelf. Zie

de Wete | 2018 | | pagina 61