Museum is gehuisvest, aan de Abraham Crijnssenweg 1. Hartsinck omschrijft Paramaribo in zijn boek over de Guyana's als volgt: "De Stad Paramaribo, weleer Nieuw Middelburg genaamd, is gelegen drie Mylen van den Mond van de Rivier Suriname, ter plaatse daar gemelde Stroom een groote bogt weleer een Plantagie zoude geweest zyn." Hartsinck maakt nog wat opmerkingen over het waterpeil, niet onbelangrijk in een deltagebied. "De Grond, waar op zy staat is Rots- en Schulpachtig, waardoor de We gen, hoewel niet bestraat, vry zindelyk zyn; alzo niettegenstaande de zwaare Stortre gen, die aldaar in de Regentyden vallen, in rlwf-n-ÏHtf.i,"' Jl *SvJC - 'A-J.i-r, HfK WIT maakt, zich, van Zuid-Oost, Zuid-Westelyk omkrommende. Voor de Stad, welker Wal len met Oranjeboomen beplant zyn, is de Rivier ruim een vierde Myls breed. Langs dezelve strekt zich de Grondvlakte aan den Land- of Westkant, in een groote Savaane rondsom met dichte Bosschen bezet, en, schoon met geen Muuren omvangen, met een groote Gragt omgraven. Daar loopt een breede Gragt byna door het midden van de Stad, bezet met schoone Huizen; dezelve krygt haare verversching van Wa ter door de gemeenschap met de Rivier. Zy heeft haar naam en oorsprong eigenlyk bekomen van een Dorp van Caraïbische Indiaanen, doch zo anderen willen van My- lord Willoughby van Parham, van wien het Nieuw-Middelburg (Paramaribo), links bij rode markering. Uit: Grote atlas van de West-Indi sche Compagnie, deel 2. (ZBI Planbureau en Bibliotheek van Zeeland, mag. 3144 B 37) minder dan een quartier Uurs, de Straaten weêr droog en gangbaar zyn; en zo er hier of daar eenige Kuilen en Modderige plaat sen gevonden werden, (dat echter niet veel is) zoude het met weinig meer onderhoud in 't geheel genoegsaam altyd net en droog kunnen gehouden werden." Stadswijk Als Walchenaar denk je bij Nieuw-Mid- delburg misschien niet direct aan verre oorden waar kolonies werden opgericht;

de Wete | 2019 | | pagina 42