Reacties 46 de Zeeuwse confectiefabriek na, een re- gentenstad. De aarden stadsomwalling, die in de negentiende eeuw met bomen werd beplant; ach, hoe fijn was het om als kind met mijn moeder (Vlissingen, 1938) en zusje op vrije middagen via de Koepoort, de enige nog bestaande stadspoort, de bolwerken af te lopen, meer dan een uur lang, met voor onderweg een reep van Chocolaterie Burger (Middelburg, 1950), die zorgvuldig in drieën werd gebroken... Voor veel geboren en getogen Middelbur gers zal de documentaire meer zijn dan een flitsend overzicht van achthonderd jaar geschiedenis; wij maken er immers allemaal deel van uit, we hebben allemaal onze verhalen binnen de grote geschiede nis die kort wordt aangestipt. De trots komt weer boven bij het zien van de prachtige panoramische shots, over de daken van de stad, het fiere stadhuis, de oude haven, het water... met nog net zichtbaar, mijn geboortehuis. Karina Meeuwse (Middelburg, 1961) Middelburg 800, Regie: Rinke Slump en Klaas van de Ketterij, Zeeuwse Documen taire Stichting 2017. 40 min. 10,-. Straatnaambordje Nehalennia de Bruine uit Vlissingen is opgegroeid in de Nieuwe Oostersestraat in Middelburg. Of is het Nieuwe Ooster- scfestraat? "Als kind had ik daarover altijd hevige twijfels", schrijft ze ons, naar aanlei ding van het artikel van Jan Moekotte over Middelburgse straatnaambordjes in De Wete nr. 1 van januari 2018. "Aan de ene kant van de straat, richting Oostkerk, stond de naam van de straat namelijk in de oude spelling, met sch, en aan de andere kant, richting Molenwater, hing een bordje met de 'nieuwe' spelling. Wat was nu de juiste spelling?" Nehalennia stuurt foto's mee van beide bordjes en vertelt daarbij dat ze die sch mooier vond en daarom altijd de oude spelling gebruikte als ze haar adres moest opgeven. Het lijstje van Jan Moekotte hoeft hiermee echter niet te worden aangevuld, want geen van beide straatnaambordjes behoort tot de gebakken exemplaren die Jan inven tariseerde. Maar het is wel curieus dat ook op de nieuwere bordjes de spelling van een straatnaam blijkt te kunnen variëren. Nog een straatnaambordje. Nou ja, niet meer Dr. A.P (Aad) de Klerk, adviseur cultuurhis torie en landschap, werkt aan een artikel over het toponiem Seis. Hij maakte op 1 november 2018 een foto van het tot zijn vreugde 'teruggebrachte' bordje Seislaagte

de Wete | 2019 | | pagina 49