op weg: "Het gaat om een restant van de oude gemeentelijke mestvaalt", mailde ze. "Die is daar in 1869/1870 aangelegd." Ze voegde een kaartje uit 1898 bij haar bericht waarop die mestvaalt staat aangegeven, maar die bevond zich wel achter de uitstul ping, op de plek waar nu het grote parkeer terrein langs de Oostperkweg ligt. Christiaan legt nu de kwestie aan De Wete voor. Diende die uitstulping dan om mest met schepen naar de mestvaalt te bren gen? Werd er alleen maar mest gestort, of misschien ook ander materiaal? Was het een vuilnisbelt? En waarom is die uitstulping later niet gedempt? Had ze mis schien ook een andere functie? Toch een beschermd zwemplekje bijvoorbeeld? Dan moeten er meerdere Middelburgers zijn die hier als kind hebben gezwommen. Het Gat van Ponse Ook Hans Klaasse uit Middelburg heeft een vraag over een straatnaam, maar dan over een niet meer bestaande. "Tussen de Noordsingel en de Klarenbeeklaan in Mid delburg was vroeger een straatje met de Foto Anneke de Vries. Het Gat van Ponse, een zijweggetje van de Noordweg, iets voor de Klarenbeeklaan, 1926. In het straatje woonden twee bekende Middel burgse straattypes: Tanne en Kee. De man links voor het geveltje is Pieter Vader, naast hem zijn vrouw Francina Suzanna Breel. De overige per sonen zijn hun kinderen met aanhang. Pieter Vader komt uit dezelfde tak als de Vaders van La Solitude. Kort nadat de foto werd gemaakt is het hele straatje gesloopt, er is niets meer van terug te vinden. (ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zeeland, Beeldbank Zeeland, 142019)

de Wete | 2019 | | pagina 52