wordt er wel opnieuw over beraadslaagd.18 Enkele weken later dient de weduwe J. Oldeman een verzoek in om het erfpacht- recht van het perceel aan de Turfkaai over de periode 1 januari 1945 tot 1 januari 1953 te mogen ontvangen, een bedrag van f 507,60. B en W stellen voor aan dit ver zoek te voldoen.19 1956 wordt het nieuwe badhuis aan de Zusterstraat geopend. Er zijn zestien dou checellen en twee badkuipen, benevens een wachtlokaal, een hal en een kantoor.22 Het einde, en een nieuw begin In 1961 besluit exploitant E. Oldeman het badhuis te sluiten. Per 20 mei dat jaar Met het bebouwen van de laatste braaklig gende terreinen in de binnenstad van Mid delburg worden intussen vorderingen ge maakt. Zo verkrijgt de Zusterstraat al de aanblik van een "echte straat". Maar er zijn nog twee gaten in de Zusterstraat. Een daarvan is nog altijd de plek waar het nieu we badhuis zal moeten komen.20 Het komt er uiteindelijk toch van. In april 1955 wordt een begin gemaakt met de bouw van een nieuw badhuis in de Zuster straat, tussen drukkerij G.W. den Boer en cafetaria De Krab. Het pand komt in han den van de erven B. Oldeman.21 Na ruim negen jaar komt er een eind aan het nood- badhuis aan de Wal. Op zaterdag 16 juni SCEZ, Looierssingel 2, Middelburg 2019. (foto Mieke Meijer) gaan de deuren en de kranen dicht. Direc te oorzaak is de terugloop van het aantal bezoekers. Nieuwbouwhuizen worden voorzien van een douchecel en ook in ou dere woningen worden steeds meer dou checellen aangebracht.23 De sluiting is voor vele Middelburgers on begrijpelijk en er verschijnen geregeld in gezonden stukken in de krant van inwoners die hun badhuis niet willen of kunnen mis sen. In de gemeenteraad wordt de kwestie besproken. Er blijkt zich iemand te hebben aangemeld met wie een huurovereenkomst

de Wete | 2020 | | pagina 21