50 gelijk afkomstig van een kortmolen of iets dergelijks, waarop de naam J. Konraad Middelburg staat. Nu vraag ik mij af of die Konraad een eigen gieterij had en waar die dan gestaan kan hebben." En Wim vervolgt: "We hebben ook nog een paar palen, met van boven een kleine drie hoek en daaronder codes als KFP4, GA1 en Z19, en helemaal van onderen de letter P Zouden dat oude tiendpalen zijn? Daar over heeft in De Wete ooit eens een artikel gestaan." We drukken hierbij foto's af van het Kon- raad-wiel en de vermeende tiendpalen en hopen, samen met Wim de Visser, op reac ties. Een toegangshek Krik van Zwet en zijn echtgenote uit Naar- den hebben een vakantiehuis in Vrouwen polder. Krik is geïnteresseerd in de voor malige begraafplaats aan de Noorddijk in Vrouwenpolder (zie ook de rubriek 'Wal- cherse Weelde' in deze editie van De Wete) en zit met een brandende vraag. "Ik ben al enige tijd op zoek naar een foto of een tekening van het toegangshek dat ooit op die begraafplaats heeft gestaan", schrijft Krik ons. "Het hek is rond 1884 geplaatst en was gemaakt van ijzer, zwart geschilderd, met aan de bovenzijde een verbindingsboog waarop de tekst stond: 'Bereidt U voor, want gij zult sterven'. Al heel lang geleden is het hek in verval ge raakt en afgebroken." Krik van Zwet zou het hek graag in ere willen herstellen en daar is een afbeelding van het oude hek voor nodig. Wie beschikt er over zo'n afbeelding of weet waar zo'n afbeelding te vinden is? Stichting Landschapsbeheer Zeeland heeft een soortgelijke vraag. SLZ is namelijk ook op zoek naar foto's van deze historische begraafplaats én van een begrafenisstoet naar de Noorddijk in Vrouwenpolder. Wie kan hen daaraan helpen?

de Wete | 2020 | | pagina 52