De Wete weet het 53 den om nu alvast foto's te ontvangen van die opnames. En er zijn vast ook wel anek dotes bij te vertellen. Een figurant gezien met een modern horloge om z'n pols? Ta toeages die afgedekt hadden moeten wor den? Stuur uw plaatjes en verhalen maar in. De alleraardigste plaatsen we. Het juiste adres We blijven het zeggen: stuur uw reacties naar het e-mailadres van de redactie, re- dactiedewete@hkwalcheren.nl (zie het kopje 'Kopij' in de colofon aan de binnenzij de van de omslag). Nog altijd ontvangt het bestuurssecretariaat mailtjes die voor de redactie bestemd zijn. Zelfs de penning meester wordt ermee bestookt. Natuurlijk komen de berichten uiteindelijk wel op de juiste plek terecht, maar de kans dat uw mailtje in de cloud verdwijnt - vroeger ins Blaue hinein - is niet denkbeeldig. Beukenlaantje in Berkenbosch Bij de oplossing van de rubriek 'Impersant' in De Wete van januari 2020 heeft Digna Sweerts de Landas-Sprenger uit Vlissingen nog een kleine aanvulling. Het beukenlaan tje in het bos van Berkenbosch staat na melijk bekend als het 'noordschuin'. "Het loopt schuin naar de beukenlaan, die even wijdig aan de duinen loopt, met de kronke lende verwaarloosde haagbeuken", vol gens Digna. Een oude boer Wie is de oude boer op de foto die ing. A. Francke ons toestuurde (pag. 49 in de januari-Wete)? Elly Verbree-Wisse uit Blaricum mailt ons dat het gaat om haar overgrootvader Adri- aan Geschiere, geboren 13 oktober 1847, overleden 7 oktober 1935. Tot 14 juni 1924 was hij eigenaar van de Mariahoeve in Grijpskerke. Op die datum werd de boerde rij verkocht aan zijn schoonzoon Cornelis Vader. Adriaan heeft tot zijn dood bij zijn schoonzoon en zijn dochter Elisabeth inge woond. Elly heeft de foto uit De Wete in haar ar chief, en ook eentje van overopa Adriaan op latere leeftijd. Die laatste stuurde Elly ons op. Het is een vrij bekend portret van Adriaan op zijn driewieler. "In die tijd had hij de bijnaam d'n ouwe eere Hod", schrijft Elly. "Deze foto staat ook in het boekje van zijn hand Het leven van den Walcherschen boer gedurende de laatste twee eeuwen, rond 1932 uitgegeven bij J. van der Wal in Bruinisse. Adriaan Geschiere heeft verder zijn sporen op het kerkelijk erf verdiend als voorzitter van de kerkenraad van Grijpsker- ke en als lid van de synode." Ook Christien van der Welle uit Vlissingen is een achterkleindochter van Adriaan Ge- schiere, en ook zij laat weten te beschikken over de foto die de heer Francke ons zond. De foto moet volgens deskundigen die wij raadpleegden gemaakt zijn rond 1890. Als Adriaan Geschiere inderdaad de geportret teerde is, zou hij toen voor in de veertig zijn geweest. Dat is best mogelijk, want zo

de Wete | 2020 | | pagina 55